Понеділок, 5 Червня

Львівські медики врятували 9-річного хлопчика

До дитячої лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання Львова 9-річного Артема доправили каретою швидкої допомоги. Хлопчик був у критичному стані – він заледве дихав. Причиною стало патологічне звуження трахеї.

«Наші спеціалісти негайно провели первинне обстеження і виявили в дитини звуження трахеї. Отвір у дихальних шляхах був менший за 2 мм — при нормі 1-1,4 см. У будь-який момент хлопчик міг задихнутися.

Врятувати Артемчика могла лише надскладна операція. Але, до того як провести втручання, потрібно було дообстежити дихальні шляхи напряму. І це стало викликом. Бо вводити зайвий предмет не можна, через ризик набряку в зоні звуження трахеї, що неминуче призвело б до летального кінця. Тому наші спеціалісти вирішили провести унікальну діагностичну процедуру без хірургічного втручання — зробили КТ спеціальним апаратом із 3D-зображенням», – зазначають медики Першого медичного об’єднання Львова.

Під час операції дитячі хірурги Олександр Калінчук і Юлія Савка та торакальний хірург Юрій Король видалили патологічне звуження та зшили обидва кінці трахеї. Донедавна такі операції виконували лише в столиці. Надскладну й важливу роботу провели й анестезіологи, які під час втручання інтубували трахею хлопчика – тобто забезпечили безперервну вентиляцію легень.

Після операції дитина досить швидко відновилася. Вже на 15-ий день Артем повернувся додому, і тепер він дихає вільно.

Х. С.

Share.

Leave A Reply