Середа, 7 Червня

Мер Львова не віддає останки диверсанта НКВС

Касаційний адміністративний суд зобов’язав виконком Львівської міської ради передати останки агента НКВС Миколи Кузнєцова його родичам в Росію, — інформує сайт  «Львівські новини».

Міський голова Львова Андрій Садовий у своєму Telegram-каналі повідомив, що має два питання стосовно цього рішення. «Я вкотре маю 2 питання до людей, які ухвалюють такі рішення: Чи вважаєте ви можливою будь-яку співпрацю з агресором у час війни? А чи не хоче Росія повернути нам 121 громадянина України, які сьогодні ув’язнені за політичними та релігійними мотивами на території їхньої країни, а також 296 людей, які перебувають у нелюдських умовах на окупованих територіях?», — зазначив Садовий.

Також очільник міста, який за гроші російського олігарха Фрідмана проводить у Львові джаз – фестиваль, додав, що «наша позиція однозначна — ми не співпрацюємо із окупантами!»

Позивачкою у цій справі з 2008 року є громадянка РФ Маргарита Брюханова, племінниця радянського агента НКВС.

Своєю чергою, народний депутат України Микола Княжицький у своєму блозі на ресурсі «Еспресо. Захід» зазначив — не зрозуміло, що таким чином планує виторгувати мер Львова. «У Києві перед Верховною Радою стоїть пам’ятник Ватутіну. Його давно б перенесли у якийсь музей, але закон забороняє. Адже пам’ятник поставлено на могилі Ватутіна. Його тут поховано. Таких прикладів в Україні багато. Ці поховання стали насправді інструментом у гібридній війні для збереження ідеологічного впливу окупанта. Часто Росія використовує для продовження впливу родичів, які відмовляються переносити прах в інші місця, а отже пам’ятник демонтувати неможливо. Місця поховань стають місцем паломництва тих, хто поділяє ідеї історичних постатей. Саме тому уряди роблять усе, щоб не створювати таких місць паломництва. Могили Бен Ладена не існує, — пише нардеп. — Але існує у Львові могила російського диверсанта Кузнєцова. Цей талановитий енкаведист справді знищив декілька нацистських посадовців. Але у НКВС він працював у групі ката Судоплатова, того, який особисто вбив Євгена Коновальця. Чи зацікавлена Україна у збереженні пам’ятників енкаведистам? Тим більше, коли ці пам’ятники стають центрами антиукраїнських провокацій? Очевидно, що ні. Але за законом знести пам’ятник Кузнєцову неможливо, бо нібито він стоїть на місці поховання. Якісь родичі Кузнєцова з Росії захотіли забрати його прах. Що мала б зробити Україна? Звичайно, радо його віддати і забути про пам’ятник диверсанту групи Судоплатова у Львові. Але мер Львова чомусь проти. Уже і Верховний Суд затвердив рішення, що така заборона перепоховання незаконна. Але Садовий проти. Мовляв, ми собі за ці останки Другої світової щось виторгуємо в окупанта. Що? Що такого мер Львова виторговує? Натомість його стараннями під прикриттям патріотичної демагогії і далі залишається у Львові надмогильний пам’ятник Ніколаю Кузнєцову, російському диверсанту, члену групи Судоплатова, який відповідав в НКВС за знищення українських патріотів. Цей прецедент є виправданням і для тих, хто не хоче забирати пам’ятник Ватутіну з Маріїнського парку перед Верховною Радою», — додав Микола Княжицький.

Підготувала Христина СЛЮСАРЧУК

 

Share.

Leave A Reply