Четвер, 8 Червня

Міністр-плагіатник: вкрав дисертацію і посаду

У вівторок, 23 грудня, за ініціативи фракцій політичних партій «Голос» та «Європейська Солідарність» Львівська обласна рада звернулась до вищого керівництва держави, виступаючи проти призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки України. «Під час засідання позачергової сесії Львівська обласна рада наша фракція «Європейська Солідарність» підтримала ініціативу колег із фракції. Ми виступили із спільною заявою щодо звернення до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Верховної Ради України про призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки України. Адже призначення Шкарлета міністром — це фактично знищення позитивних реформ в українській освіті», — повідомив голова фракції «ЄС» Олег Дуда.

Парламент 17 грудня підтримав кандидатуру чинного на той момент виконувача обов’язків міністра освіти і науки Сергія Шкарлета на посаду міністра. Рішення підтримали 226 народних депутатів. Представники опозиційних партій розкритикували кандидатуру Шкарлета за зниження бюджетних видатків на освіту в бюджеті 2021 році та незабезпечення вчителів засобами захисту під час пандемії. Крім того, народний депутат від «Європейської Солідарності» Володимир В’ятрович закинув Шкарлету його підтримку Партії регіонів та Віктора Януковича під час його президентства. Голова Комітету з питань  освіти,  науки та  інновацій  Сергій  Бабак  («Слуга  народу») повідомив, що комітет рекомендував  парламенту  самостійно  ухвалити  рішення  з  допомогою голосування. Комітет не висловив конкретної підтримки кандидатурі Шкарлета. Профільний комітет парламенту не підтримав цю кандидатуру і в червні 2020 року. Тоді Кабінет Міністрів призначив його виконувачем обов’язків міністра освіти і науки.

Довідка «Ратуші»

   Сергій Шкарлет народився в 1972 році в Узбекистані. Досі був ректором Чернігівського національного технологічного університету.

   У 2010 році балотувався до Чернігівської облради від «Партії регіонів». В одному з інтерв’ю казав, що підтримує Віктора Януковича з 2004 року.

   У 2013 році тодішній міністр освіти Дмитро Табачник нагородив Шкарлета нагрудним знаком та посвідченням заслуженого діяча науки і техніки України. Водночас вже у 2015 році він балотувався до Чернігівської облради вже від «Блоку Петра Порошенка», але програв вибори.

   Додамо, що Сергія Шкарлета призначили заступником міністра освіти та виконувачем обов’язків очільника МОН 25 червня 2020 року. Після цього у Львові мітингували проти нового очільника МОН. Показовим було те, що у статті, на якій базується його дисертація, знайшли збіги тексту з іншими джерелами. Проти призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки ректорат УКУ озвучив іще 1 липня у своєму зверненні «Хибне рішення, яке неможливо замовчати». В УКУ наголошували, що їх дивує поведінка влади, яка не просто показово нехтує зверненнями авторитетної академічної громадськості щодо звинувачення кандидата на посаду міністра у плагіаті, а й не бере до уваги офіційні експертні висновки Комітету з питань етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Спільнота Національного університету «Києво-Могилянська академія» теж виступила проти призначення на посаду міністра освіти Сергія Шкарлета, але їх позицію теж проігнорували. У Львові студенти також заявили свою позицію. Зокрема 21 грудня, під стінами Львівської ОДА відбулася акція протесту з вимогою відсторонити Сергія Шкарлета з посади міністра освіти, — інформує Тvoemisto.tv. Вигукуючи «Шкарлет геть!» та «Шкарлета у відставку!» студенти кількох львівських вищих навчальних закладів та активісти студентських братств і громадських організацій наголошували, що не хочуть бачити на такій високій посаді людину, яка знищує українську освіту. Студенти УКУ, які також прийшли під стіни ЛОДА, наголошують, що коли не вдасться досягти звільнення Сергія Шкарлета, вони й надалі будуть протестувати. Своєю чергою голова Львівської обласної ради Ірина Гримак поспілкувалась із студентами під стінами ЛОДА та заявила чітко свою позицію.

Додамо, протестна кампанія проти новопризначеного міністра освіти і науки Сергія Шкарлета сьогодні також пройшла у ще кількох містах України, зокрема,  у Миколаєві, Хмельницькому, Чернівцях, Сумах, Харкові, Києві, Житомирі, Вінниці, Чернігові, Луцьку, Одесі, Тернополі, Кривому Розі.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пропонує депутатам, яких обурює призначення Сергія Шкарлета міністром освіти та науки, звертатися до суду та надавати докази звинувачень щодо його плагіату та щодо неодноосібного голосування нардепів.

Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply