Середа, 7 Червня

Мобільна майстерня протезів

Майстерня розташована на базі національного центру реабілітації «Незламні» у Першому територіальному медичному об’єднанні м. Львова. У відкритті майстерні сьогодні взяв участь зокрема й міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.Про це інформують в ЛОВА.

Вартість проєкту становить близько 1 млн євро.

10 червня Віктор Ляшко та міністр охорони здоров’я Німеччини Карл Ляутербах під час візиту на Львівщину обговорили надання конкретної підтримки українцям, які постраждали через напад росії. Зокрема, забезпечення лікуванням жителів України, створення реабілітаційних центрів, побудови центрів протезування.

У майстерні допомагатимуть не лише військовим. Зараз більша частина пацієнтів – цивільні, які постраждали внаслідок військової агресії. Так само є цивільні, які мають вроджені патології і внаслідок цього потребують протезування.

До реабілітаційної команди майстерні входять лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, ерготерапевт, протезист, реабілітаційна медична сестра і психолог. Команда співпрацює з хірургом, який оперував пацієнта, для того, щоб підібрати найбільш ефективну програму реабілітації індивідуально для кожного. Протезами забезпечують сама лікарня і донори. У майстерні працюють і закордонні фахівці, які навчають команду майстерні. Тут вже побували медики з Ізраїлю, Данії, Великобританії і з США.

«Ми зараз змінюємо підходи до реабілітації і в кожному закладі, який має пакет від Національної служби здоров’я України, буде кабінет асистивних технологій. Тут (у Першому ТМО – авт.) він працює. В той же час, завдяки співпраці з урядом Німеччини та Мальтійською службою допомоги, містом Львовом, нам вдалося організувати тут і протезну майстерню, яка підганяє протези під культю.

Що тут характерно і що ми будемо впроваджувати в інших закладах: людина, яка займається підгонкою протезів, є членом мультидисциплінарної команди, і перебуватиме в операційній, коли пацієнтові роблять ампутацію, або ж коли оперують пацієнта повторно (для того, щоб підходив протез)  вже після перенесеної бойової  ампутації на першому етапі евакуації. Це робить простішим в подальшому протезування, коли відразу в операційній роблять всі операції, які рятують життя і інші так звані практичні операції для того, щоб протез потім підганявся і забезпечував повноцінне функціонування», – розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Він також додав, що на території Першого ТМО у Львові реалізовують ще один проєкт – будівництво реабілітаційного корпусу, який повноцінно закриє повний цикл реабілітації.

«Це один із багатьох проєктів, які реалізовують сьогодні на території України, для того, щоб всі, хто постраждав внаслідок війни, змогли отримувати необхідне протезування і реабілітацію безкоштовно на території України і воно відповідало всім сучасним світовим стандартам», – наголосив міністр.

Майстерня розташована на базі національного центру реабілітації «Незламні» у Першому територіальному медичному об’єднанні м. Львова. У відкритті майстерні сьогодні взяли участь міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, керівник БО «Мальтійська служба допомоги у Львові» Павло Тітко, міський голова Львова Андрій Садовий та директор Першого ТМО м. Львова Олег Самчук.

Підготувала Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply