Середа, 7 Червня

Лікування пацієнтів зі СМА

Медики Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру розпочали лікування від спінально м’язової атрофії (СМА). Перші дози препарату “Spinraza” отримало троє пацієнтів.

Про це інформує Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА.

Серед перших пацієнтів, які отримали першу дозу препарату Spinraza, восьмирічна Анастасія з Рівненщини та двоє підлітків із Львівщини – 15-річна Аня і 13-річна Марта.

До введення дорогої ін’єкції дівчаток готували упродовж кількох днів, ті отримували інфузійну терапію та пройшли необхідні обстеження.

У центрі пояснюють, препарат Spinraza вводять у спинномозковий канал під загальним знечуленням. Після маніпуляції пацієнт повинен щонайменше 8 годин лежати на спині для рівномірного розподілу ліків. І щонайменше добу – під пильним контролем медиків.

“Ця маніпуляція вимагає дуже ретельної підготовки та вміння, адже у діток зі СМА наявний сколіоз і це викликає певні складнощі”,  – зазначила Іванна Андрейчук, лікарка-анестезіологиня лікарні.

Щоб розпочати лікування спінально м’язової атрофії, медики центру пройшли підготовку та стажування за кордоном.

“Донедавна ліки проти цієї недуги не були доступними для пацієнтів в Україні, тому їхали на лікування за кордон. Зараз у нашому Центрі пацієнти отримуватимуть необхідне лікування і реабілітацію за світовими стандартами. Ми тісно співпрацюємо з Міністерством охорони здоров’я та очікуємо державну закупівлю ліків для усіх пацієнтів незалежно від віку і стану”,  – зауважила Марта Шеремет, педіатриня ЗУСДМЦ.

Відомо, що лікування від СМА потребують 26 дітей із Львівщини, віком від 2 до 18 років.

Довідково: СМА, або спінальна м’язова атрофія – це захворювання, яке є найбільш поширеною генетичною причиною смерті дітей. У хворих на СМА моторні нейрони спинного мозку поступово гинуть, що призводить до відмирання нейронних сполучень з м’язами та м’язової атрофії. Це поступовий, але незворотний процес, що означає втрату можливості рухатися, а з часом – дихати. Лікування є надзвичайно складним, дорогим і з довічною реабілітацією.

На відміну від препарату «Zolgensma», який застосовують одноразово дітям до 2 років, «Spinraza» потрібно приймати довічно – перші чотири дози накопичувальні з інтервалом у 14 днів, далі – підтримувальні ін’єкції кожні чотири місяці.

Share.

Leave A Reply