П’ятниця, 2 Червня

«Мовчазне тріумфування радості, смутку, мрії»

У національному музеї – «Проникнення» Миколи Опанащука

Ретроспективну виставку Миколи Опанащука «Проникнення» відкрили Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького. Проєкт представляє глядачам генезу творчості Миколи Опанащука – близько 90 робіт, які автор створив упродовж 1972–2020 років. Усі твори виконано в одній техніці – відмивка тушшю.

   Серія робіт «Проникнення», концепцією якої є взаємовплив мистецтва Японії та України, – невербальна поезія, переосмислення простих речей і створення свого ірреального чорно-білого всесвіту, зазначають у музеї.

   «Віртуозність як набуток багатьох десятиліть праці Миколи Опанащука над формально-образним висловом позначилася на модифікації його підходів до кожного творчого завдання, – зазначає мистецтвознавець Роман Яців. – Техніка відмивки тушшю належить до найбільш відповідних авторові можливостей тонованої режисури простору, з відбором найхарактерніших фізичних властивостей у людині, природі та предметному світі, а також у конструюванні певної знаково-асоціативної суґестії /смислу. В такій стратегії образного мислення художник зближується з мистецькими та поетичними практиками японської класичної традиції, в яких натяк, алюзія, відтінок є носіями тонких порухів душі, мовчазним тріумфуванням радості, смутку, мрії».

Наталя БОРИСЛАВСЬКА 

Share.

Leave A Reply