Офісний центр для преміум-сегменту
У Львові на вулиці Пасічній, 162 з’явився новий технологічний та інноваційний офісний центр класу А «IQ Park». Будівлю здали в експлуатацію минулого року, триває пошук орендарів. Компанія ТОВ «КМ ДЕВЕЛОП» врахувала актуальні вимоги до сучасних офісів, щоб компанії, які активно розвиваються, могли забезпечити своїм працівникам комфортні умови праці.
Що пропонують
У будівництві офісного центру використали максимальну кількість енергоощадних технологій. Встановили ефективні рекуператори повітря з приблизною ефективністю 70 %. Їхній принцип дії такий: витяжна вентиляція догріває притяжну і навпаки, холодне повітря зовні, яке заходить, доохолоджує внутрішнє. Застосували нестандартний та ефективний спосіб опалення — тепловими насосами за системою повітря-повітря. На даху розміщені величезні зовнішні блоки кондиціонерів, які можуть працювати до мінус 15 градусів на вулиці й подавати через внутрішні блоки тепло повітряним способом. Коли температура опуститься нижче 15 градусів, автоматично підключиться міська тепломережа. «Така технологія поширена щодо охолодження, ми ж використали дорожчий варіант, і тепер система може в одному крилі будинку давати холод, а в іншому — тепло. Екологічність технології в тому, що вона не споживає природного газу, працює на електриці й має дуже високий коефіцієнт перетворення: на 1 кіловат електроенергії в умовах мінусової температури продукує 2,8 — 3 кіловати тепла», — розповів директор ТОВ «КМ ДЕВЕЛОП» Іван Діткун. Кожен орендар матиме окремі засоби обліку спожитих калорій чи кіловат — води, тепла, електроенергії.
Для утеплення фасадів використано дорогий матеріал — мінеральну вату, утеплювач завтовшки 110 — 150 мм. Частина фасадів самовентильовані, частина — скляні самонесучі. Як зазначив Іван Діткун, для південної частини споруди прискіпливо обирали спеціальне скло — воно має великий коефіцієнт відштовхування інфрачервоного світла, але водночас пропускає достатню кількість денного. У скляних фасадів з північної сторони, навпаки, — велика проникність денного світла, зокрема інфрачервоного, щоб прогрівати офіс. А з внутрішнього боку є спеціальне енергоощадне напилення, яке дає змогу не витрачати зайву енергію, особливо взимку. «Ми провадили тривалі консультації з експертами, зокрема закордонними, і як наслідок викристалізувалася відповідна концепція щодо охолодження й теплозабезпечення. Цифри показують, що це має бути оптимальний варіант для місцевих умов, що також підтверджено енергетичним сертифікатом будівлі, згідно з яким їй надано клас енергоефективності «А» — найвищий рівень енергоефективності. Правильність розрахунків підтверджує те, що деякі забудовники потім теж використали таку концепцію терморегулювання будівель», — каже директор ТОВ «КМ ДЕВЕЛОП» Іван Діткун.
Віднедавна всі офіси, які будують у Львові, мають скляні фасади. Чому так? На перший погляд може здаватися, що цей матеріал даватиме зайві витрати на енергоносії, але досвід і північних, і південних країн із розвиненою економікою це спростовує, пояснює Іван Діткун: «Сьогодні скло дає змогу спорудити будинок таким способом, що втрати тепла будуть мінімальні. Водночас велика кількість скла забезпечує надходження більшої кількості світла. Офісний центр «IQ Park» побудовано таким чином, що в центрі ядро, з санвузлами та ліфтами, а по периметру — відкриті простори з вікнами, щоб забезпечити максимальну кількість інсоляції на максимальну площу».
Вагомим бонусом для орендарів у компанії називають значну кількість паркомісць — близько 150, в перспективі до 170, у підземному гаражі та на прилеглій території. Передбачено паркомісця для осіб з інвалідністю, для вело- та мототранспорту, місця для зарядки електромобілів.
Територія замощена бруківкою, освітлена вуличними світлодіодними ліхтарями, обладнана відеоспостереженням та забезпечена цілодобовою охороною. Облаштовано зелені зони, відпочинкові тераси, місця для куріння. На першому поверсі 200 — 250 кв. м запроєктовано під заклади харчування. Ліфти в будівлі — з індукційними двигунами, швидкісні та безшумні.
Офісний центр розташований на перехресті головних міських транспортних артерій, за 10 км від аеропорту, 7 км від залізничного вокзалу та 5 км до центру міста. Орендарям пропонують повну лояльність у побудові ділових відносин, можливість оптимізувати орендні площі під вимоги орендаря. На кожному поверсі можна обладнати їдальні, масажні кабінети, душові, спортивні зали тощо.
Наразі «IQ Park» готовий прийняти сім компаній. В оренду здаватимуть не менше одного поверху площею 1000 кв. м, що розраховано приблизно на 100 людей. Додаткова інформація та контакти — на сайті ТОВ «КМ ДЕВЕЛОП».
Кого зацікавить
Будівництво розпочали, провівши попередні домовленості з IT-компаніями про взаємовигідну співпрацю, тому технологічно і технічно офіси орієнтували насамперед на їхні потреби. Актуальності проєкту додав проголошений міською владою намір звести у Львові IT-парк, з приводу чого навіть заклали капсулу. І хоч наразі IT-парк не збудували, усе ж Львів має перспективи для розвитку саме IT-сфери.
Засновник компанії «КМ ДЕВЕЛОП» та інвестор будівництва офісного центру, підприємець Ярослав Майборода зазначає, що приміщення розраховані на всі компанії, які розвиваються динамічно і прагнуть створити належні умови для своїх працівників, щоб отримати від них максимальну віддачу в роботі. Офіси задовольняють вимоги, необхідні для комфортного ведення бізнесу, щоб люди почувалися захищеними та в безпеці. «Орієнтуємося на преміум-сегмент ринку. Хочемо створити приклад найбільш якісної, сучасної та елітної для ведення бізнесу будівлі. І запрошуємо орендарів, які поділяють наше ставлення до бізнес-процесів», — каже інвестор будівництва. Приблизно за місяць один із поверхів офісного центру «IQ Park» займе група компаній, засновником яких є Ярослав Майборода. «Те, що ми туди переселяємося, свідчить, що довіряємо своєму продукту. Робили його як для себе і такі самі умови надаємо нашим орендарям», — додає підприємець.
«Мій підхід до бізнесу — бути лідерами у своїй галузі. Потрібно створювати найякісніший продукт, пропонувати клієнтам найкращі та найкомфортніші послуги та умови. Наша команда — висококваліфікована та високооплачувана. Ми ставимо вимоги до себе, щоб на нас рівнялися інші. Це наш пріоритет. Закуповуємо найякісніші та найдорожчі інженерні мережі, склопакети, не економимо на матеріалах. Враховуємо найсучасніші тенденції облаштування офісів — і щодо технологій, і щодо принципів облаштування приміщень, і щодо екологічних та соціальних параметрів. Як інвестор я задоволений діяльністю директора компанії, який приймав стратегічні й тактичні рішення, залучав дизайнерів, будівельників, ухвалював рішення з тендерів».
У приватних розмовах керівники IT-компаній розказують, що карантин і дистанційна робота дають їм змогу значно зекономити кошти, оптимізувати витрати, але водночас не приховують того, що якість роботи знизилася. Тому, зазначає Іван Діткун, можна прогнозувати, що потреба в офісах однозначно повернеться.
«Коли ситуація стабілізується, пандемія коронавірусу піде на спад і ринок оренди відновиться, наш офіс, сподіваємося, буде найкомфортніший для працівників IT-сфери. Ми до того йшли, тепер нехай нас оцінюють споживачі», — резюмує Ярослав Майборода.
Наталя БОРИСЛАВСЬКА