Субота, 1 Квітня

Старі обличчя нової партії

В Україні є стара, добра політична традиція — створення політичних проєктів, яких обов’язково потрібно назвати «нова політична сила прогресивних, професійних облич». Для тих, хто не дуже в курсі — це старі політики, подекуди олігархи, створюють цю «нову іграшку» із прорахованим електоральним полем, який вони успішно втратили у «старій іграшці», тобто у політичній партії, яка ще декілька років тому була «новою політичною силою прогресивних, професійних облич». Так-так — це саме те, що ми — електорат — отримаємо вже на найближчому виборчому перегоні.

Отож, політик, бізнесмен та соратник олігарха Ріната Ахметова Борис Колесніков усе ж таки створює нову політичну силу. Про це він заявив у коментарі «Радіо Свобода». «Я справді займаюся створенням нового політичного проєкту. Він матиме назву «Україна — наш дім». Його основна ідея — зібрати найкращих людей з усіх сфер: промислового та аграрного сектору, сфери інформаційних технологій, медицини, освіти, соціальної сфери, малого та середнього бізнесу. Ідея створити таку партію у мене виникла давно, бо останнім часом в українській політиці гостро відчутний дефіцит професійних селфмейд-людей, і політична сила, над якою я працюю, готова їх запропонувати», — розповів Колесніков.

За його словами, презентація цієї політичної сили відбудеться впродовж наступних 30 днів (тобто наприкінці травня — на початку червня) і вона не буде партією одного регіону.

«У нас є спеціалісти і зі Львова, і з Ужгорода, і з Луцька, і з Вінниці, і з Одеси, і з Харкова, і з Дніпра. З «Опозиційного блоку» у партії поки що немає нікого, а з «Партії регіонів» — кілька людей. Конкретні прізвища ви зможете дізнатись на з’їзді», — зазначив Колесніков.

Він також додав, що основна мета його політсили — «менше номенклатурщини — більше свободи».

«Щодо потенційних виборців, то вони у нас є всюди: десь — більше, десь — менше, але всюди, від студентства до пенсіонерів», — підсумував Колесніков. За словами політика, створенням партії «Україна — наш дім» він займається самостійно.

Наприкінці квітня у ЗМІ з’явилася інформація, що оточення Ріната Ахметова (а можливо, і безпосередньо він сам) працює над створенням нового політичного проєкту, який може про себе заявити вже впродовж кількох наступних місяців.

30 квітня «Радіо Свобода» звернулося за коментарем до Бориса Колеснікова з проханням підтвердити або спростувати свій намір створити нову політсилу. У відповідь журналісти тоді отримали коментар такого змісту: «Ця інформація не відповідає дійсності. Новинського цього року я взагалі ще не бачив. Мене, окрім хокею, бізнесу та благодійності, наразі нічого не цікавить». Як стверджує Колесніков, це було повідомлення від його пресслужби, і тому «сталось певне непорозуміння».

Борис Колесніков — ексвіцепрем’єр України, ексміністр інфраструктури, народний депутат V, VI та VII cкликань від «Партії регіонів», бізнесмен.

Підготувала Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply