П’ятниця, 2 Червня

Перший в Україні пам’ятник Любомирові Гузару

На Львівщині, в селі Вороняки Золочівського району, 18 жовтня 2020 року відбулося освячення першого в Україні монумента Блаженнішому Любомирові Гузару. З цієї нагоди на парафію Святих Жінок Мироносиць завітав архієпископ Львівський Української греко-католицької церкви Владика Ігор Возьняк.

Пам’ятник патріарху Любомирові Гузару, предстоятелю Української Греко-Католицької Церкви у 2001 — 2011 роках, встановили біля церкви, на площі Українських патріархів. Це перший такий монумент в Україні, до того ж площа Патріархів — єдина в Україні, — розповів настоятель храму у Вороняках отець Михайло Смолінський у коментарі «Золочів.нет» й оповів історію створення патріаршої площі поблизу церкви.

«Храм у селі Вороняки 9 серпня 1998 року посвячував блаженної пам’яті Любомир Гузар. Він завжди переживав за це село, за парафію, цікавився. І коли я ділився із Владикою, що ми хочемо тут зробити таку площу, він підтримав. Пройшов певний час, і я звернувся до мого доброго приятеля Андрія Тирпича художника-графіка, скульптора, що було б добре, якби ми в Україні мали таку площу Українських патріархів, зокрема нашої Греко-католицької церкви, щоб увічнити їхню пам’ять. Він цю ідею дуже підтримав і радо погодився, щоб спроєктувати».

Проєкт підтримали місцеві меценати, — каже священник. — До 2012 року цю площу практично закінчили. І коли помер Любомир Гузар, вирішили, що тут має постати і пам’ятник Блаженнішому. Спроєктував і виконав його, знову ж таки, Андрій Тирпич.

Світлана ПАВЛИШИН

Share.

Leave A Reply