Середа, 7 Червня

Писанки з усіх регіонів України

У львівському музеї Митрополита Андрея Шептицького відкрили виставку авторських писанок з усіх регіонів України, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Основа виставки – колекція писанок директора музею отця Севастьяна (Дмитруха). Крім того, представлені авторські роботи писанкаря Тараса Гунька. Як волонтер він впродовж трьох днів минулого тижня на безкоштовних майстер-класах навчав у музеї Шептицького дітей і дорослих.

   Художниця-реставраторка та арт-менеджерка музею Шептицького Ірина Гірна пояснює, що експозицію виставки писанок формували так, аби провести чіткі паралелі між українською історією ХХ століття та нинішньою війною з тим самим ворогом.

Експозицію доповнили особистими речами підпільних священників та монахинь, а також старовинним вишиттям із галицьких храмів та каплиць. Усі ці речі є частиною музейного фонду, про кожну із них о. Севастьян розповідає особливі історії.

«Тут є столи, в яких підпільні священики зберігали Святі Тайни, на яких молилися таємні літургії. Є валіза, з якою повернулася з заслання ігуменя студиток, мати Йосифа Вітер. Інша валіза – з сибірського кедра – це та, з якою з Хабаровська приїхав отець Володимир Чучман. Його заарештували ще студентом. Просто повертався з сестрою з пар – і їх схопили та вивезли на заслане. Підпільним священиком УГКЦ він став, як повернувся з Хабаровська», – розповів священик.

Оглянути виставку можна до 1 травня. Відвідування музею безкоштовне, проте є можливість скласти благодійну пожертву.

Наталя БОРИСЛАВСЬКА

Share.

Leave A Reply