П’ятниця, 29 Березня

Рейдерське захоплення Митрополичих садів?

Львівська Архиєпархія УГКЦ заявила про рейдерське захоплення Митрополичих садів. Про це у вівторок ввечері, 22 червня, повідомив прессекретар Львівської архиєпархії УГКЦ Павло Дроздяк, пише «Захід.нет». «Інформуємо вас, що сьогодні, 22 червня 2021 р., з боку Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення була спроба рейдерського захоплення Митрополичих садів. Прикро, що до реалізації цих планів, використовують військовослужбовців і машини військової спецтехніки в час, коли країна перебуває в стані війни», — написав він на своїй сторінці у фейсбуку. Після розмови з представниками мерії військова техніка поїхала.

Згодом в управлінні Держспецзв’язку Львівщини заперечили інформацію про рейдерське захоплення Митрополичих садів. У відомстві переконують, що проводили планові навчання на території, де розташовані об’єкти Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ). Непорозуміння, яке виникло у результаті, пояснюють браком комунікації між управлінням та львівською курією УГКЦ.

«Жодного захоплення, у тому числі рейдерського, ні території, ні земельної ділянки, ні майна УГКЦ не було, не планується і не буде. Були заплановані управлінням Держспецзв’язку у Львівській області навчання щодо перевірки готовності засобів зв’язку. Такі заходи проводять по всіх областях», — розповів 23 червня під час брифінгу перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Начальник управління Держспецзв’язку Львівщини Сергій Жук сказав, що лист-звернення про навчання та з проханням забезпечити заїзд на територію до Львівської курії УГКЦ управління надіслало у п’ятницю,

18 червня, напередодні трьох вихідних днів через свято Трійці. Проте навчання розпочали у вівторок, 22 червня, не отримавши на звернення будь-якої відповіді. Лист від Львівської курії надійшов уже після початку навчань: у ньому зазначалося, що необхідно звернутися для погодження навчань до Львівської міськради. Уже після того управління Держспецзв’язку звернулося до міськради.

«Ми вбачаємо, що дійсно був певний брак комунікації і зі сторони Держспецзв’язку, і зі сторони курії. У майбутньому ці питання будуть точно усунуті. Ми розуміємо, що є строки розгляду звернення, але є і відповідні плани проведення навчань, і їх не завжди можна спланувати більш завчасно, щоб врахувати всі можливі строки розгляду звернень. Думаю, управління Держспецзв’язку сподівалося на належну комунікацію і ухвалення позитивного рішення», — каже Андрій Годик.

Святоюрська гора — великий комплекс довкола церкви Святого Юра. Сад навколо храму створили у 1762 — 1771 роках. Територія Святоюрської гори зі садами, належить до спадщини ЮНЕСКО і перебуває у постійному користуванні Львівської Архиєпархії УГКЦ. Раніше на території садів були розташовані ретрансляційні вежі Львівської філії концерну РРТ (Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення), які глушили радіозв’язок у часи СРСР. Останню з них демонтували у 2016 році. Нині на цій території є лише її залишки. У вересні 2020 року Львівська міська рада передала земельну ділянку нижніх садів у постійне користування Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ. Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України через суд намагається скасувати цю ухвалу і державну реєстрацію права власності ділянки за УГКЦ.

Наталя БОРИСЛАВСЬКА

  1. S. Андрій Маринюк на своїй фейсбук-сторінці озвучив запитання до військових: «Нагадаю, в Україні сьомий рік йде війна з Росією. Питання від журналістів до військових, які проводили навчання і перевірку засобів Держспецзв’язку:

– Ви не вважаєте за потрібне про це попереджати?

– А доки будуть проводити ці заходи?

– Чому ніхто не пояснив, що це навчання?

– Чи не здається дивним, що такі навчання проводять у центрі Львова, біля пам’ятки ЮНЕСКО, і львів’яни про це нічого не знають?

– Чому не могли розмістити повідомлення про навчання в ЗМІ?».

Натомість Roman Sharyy зазначає: «Який тоді сенс перевірки готовності виконати завдання, коли умови заздалегідь відомі? Тоді це не навчання, не перевірка готовності, а вистава з глядачами в декораціях стратегічного об’єкту. Про останнє може пафосно написав, важко сказати, що там зараз є, коли демонтували обладнання для маскування сигналу з-за кордону, а згодом і саму вежу. Напевно, там, окрім колишньої «глушилки», ще якісь об’єкти є. Якось наприкінці 2015-го техніка до тої вежі під’їхала».

Share.

Leave A Reply