Субота, 3 Червня

У Львові додасться інспекторів з паркування

Місць для паркування не побільшає, зате побільшає штрафозбирачів

Сесія Львівської міської ради 17 червня  49 голосами підтримала ухвалу «Про внесення змін до ухвали міської ради від 04.02.2021 № 32 «Про затвердження структури виконавчих органів Львівської міської ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів».

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише DailyLviv. «Пропонується збільшити чисельність інспекторів з паркування. Є пропозиція комісії з питань законності чітко це прописати в тексті ухвали. Ми не заперечуємо.

А також є пропозиція міського голови перепідпорядкувати управління комунальної власності департаменту економічної політики», — доповіла директорка юридичного департаменту Гелена Пайонкевич.

   У пресслужбі Львівської міськради на запитання «Ратуші»,  в який саме відділ набиратимуть нових інспекторів, відповіли, що збільшення кількості інспекторів стосується управління безпеки міста, але не змогли сказати точної кількості інспекторів, бо ухвала, як нам пояснили, ще має пройти процес візування і підписання. У проєкті ж ухвали сказано «Затвердити загальну чисельність апарату ради та її виконавчих органів у кількості 1982 особи» (в ухвалі, до якої вносять зміни, було 1907 осіб, тобто орієнтовно кількість працівників ради та її виконавчих органів збільшиться на 75 осіб)».

   Прокоментувати такі зміни ми попросили юриста, адвоката Ярослава ЖУКРОВСЬКОГО.

«Інспектори з паркування наділені повноваженнями щодо складення постанов та повідомлень про порушення правил паркування, зупинки чи стоянки. У Львівській міській раді є два відділи інспекторів з паркування — один в структурі управління безпеки міста, в інший — у структурі управління транспорту. Загалом у Львові працює 51 інспектор з паркування.

У більшості випадків, інспектори з паркування складають повідомлення про вчинення адміністративних правопорушень, які по своїй суті не несуть жодних юридичних наслідків, не є актами індивідуальної дії і виконуються функцію інформування, а також спонукання водіїв платити штрафи за юридично-нікчемними папірцями», — тлумачить юрист.

«Збільшення чисельності інспекторів з паркування означає бажання місцевої влади збільшувати кількість штрафів за порушення правил паркування, зупинки чи стоянки. Більш конструктивно було б збільшувати кількість місць і можливостей для легального паркування, удосконалення сервісів із паркування та ефективного використання коштів, які отримані за послуги з користування паркувальними місцями. Зрештою, не зовсім логічним є створення двох окремих відділів у різних управліннях, до штату яких входять інспектори з паркування.

Дивна і банальна ситуація: кількість паркувальних місць не збільшується, кошти за паркування ідуть у дотаційне комунальне підприємство, тобто у прірву, а контроль і цькування водіїв посилюється», — підсумовує Ярослав Жукровський.

Світлана ПАВЛИШИН

Share.

Leave A Reply