Четвер, 8 Червня

Рукописна Біблія встановила три національні рекорди

8 липня в Будинку вчених, що на вул. Листопадового Чину, відбудеться урочистість з нагоди 30-ліття Українського біблійного товариства та презентації Рукописної Біблії. З цієї подвійної нагоди пройде міжконфесійна зустріч за участі керівництва УБТ та представників провідних християнських церков Львівщини, що входять до складу Товариства.

Упродовж двох років тисячі мешканців України змогли долучитися до створення Рукописної Біблії, що стало символом єднання України навколо Божого Слова. Проєкт організувало Українське біблійне товариство.

Рукописна Біблія встановила три національні рекорди. По-перше, це найбільша рукописна книга в Україні. По-друге, це книга, в якій зібрано найбільшу кількість почерків сучасних українців. В її переписуванні взяли участь понад 30 тисяч людей. Серед них: глави всіх Церков православного, католицького та протестантського віросповідання, чотири президенти України, п’ять прем’єр-міністрів, три Голови ВРУ, понад 200 нардепів і три Герої України.

А по-третє, попри величезну кількість сторінок, її все-таки вдалося зшити в один том. Зокрема, це дійство було номіновано на внесення у Національний реєстр рекордів країни як наймасовіший захід із переписування Біблії.

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав сказав на офіційній презентації Рукописної Біблії у стінах Національного заповідника «Софія Київська», що відбулася 8 червня: «Я щиро переконаний, що кожен, хто долучився до переписування рядків із Біблії, доторкнувся до вічності. Бо колись наші імена забудуть, але нащадки зможуть упізнати нас за нашими почерками».

Світлана ПАВЛИШИН

Довідка

Українське Біблійне Товариство (УБТ) — міжконфесійна християнська організація, метою якої є переклад, друкування і розповсюдження Біблії та біблійної богослужбової літератури. До складу Товариства входять дев’ятнадцять провідних конфесій України православного, католицького та протестантського віросповідання, які визнають Біблію Божим Словом. УБТ засноване 1991 року та є членом всесвітньої спільноти Об’єднаних Біблійних Товариств, яка включає 150 національних товариств та охоплює понад 200 країн та територій світу.

Share.

Leave A Reply