Середа, 7 Червня

Що зміниться з субсидіями і пільгами з 1 грудня

З 1 грудня функції щодо виплат житлових субсидій та пільг перейдуть до органів Пенсійного фонду. Установа призначатиме житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу. Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА, пише «Твоє місто».

З 1 жовтня Пенсійний фонд України вже здійснює фінансування нарахованих управліннями соціального захисту житлових субсидій та пільг. А з 1 грудня буде також приймати заяви, документи, призначати і перераховувати житлові субсидії та пільги. В жовтні Пенсійний фонд профінансував жителям Львівщини субсидій на 15 млн грн. та пільг на 22 млн грн. В листопаді, у зв’язку з початком опалювального сезону,  фінансування склало 82,6 млн грн. на субсидії 42,2 млн грн. пільг.

Що зміниться з 1 грудня:

подавання документів (документи можна подати через всі зазначені структури, незалежно від місця проживання/реєстрації особи, а також через органи Пенсійного фонду України, через вебпортал ПФУ і через мобільний додаток Фонду);

   призначення виплат (виплати призначатимуть органи Пенсійного фонду);

   зберігання справ (по субсидіях і пільгах формуватимуть електронні справи (по пенсіях такі справи формують ще з 2018 року) і архівних паперових справ не буде);

   фінансування виплат (головні управління Фонду з 1 грудня прийматимуть документи,  призначатимуть виплати субсидій та пільг і здійснюватимуть функції по стягненню переплат).

Щодо самих виплат, то зміни не передбачаються. Кошти, як і раніше, виплачуватимуть на банківські рахунки споживачів і готівкою через відділення Укрпошти.

Нагадаємо, що середній розмір субсидії на опалювальний сезон складе близько 1800 грн на місяць, її від держави отримають близько 2,5 млн українців.

   Фото: Unsplash

Share.

Leave A Reply