П’ятниця, 2 Червня

Сміттєвий завод на Полтві?!!

Міський голова Львова Андрій Садовий планує збудувати сміттєсортувальний завод проcто на річці Полтва. Про це під час брифінгу заявив депутат Львівської міської ради, член інженерної комісії Іван Рудницький, пише “Четверта студія”.

За його словами, місто не має розроблених технологій та досвіду у будівництві сміттєсортувальних заводів. “Спершу депутати Львівської міської ради планували, що завод має бути за межами міста, бо місто не має ні розроблених технологій, ні досвіду в такому серйозному будівництві. Згодом виникла думка, що у районі ТЕЦ-2, де територія сягає 100 гектарів, було б доцільніше будувати сміттєвий завод. А, якщо точніше, спалювальний завод, бо є проведені комунікації. Від ТЕЦ-2 живиться весь Шевченківський район, тому було б доцільно спалюючи сміття, використовувати тепло від спалювання”, — пояснює Рудницький.

Він додає, що Андрій Іванович Садовий та виконавчий комітет Львівської міської ради пішли іншим шляхом, “відкраявши” шматок території від очисних споруд. “Сьогодні завод планують збудувати просто на річці Полтва. Як би я був мером, то боявся би будувати таку велику споруду над водоймою. До того ж, очисні споруди, поблизу яких хочуть будувати завод, потребують негайної реконструкції. Рано чи пізно на очисних спорудах може трапитись біда, і ми станемо заручниками ще гіршої ситуації, аніж є сьогодні зі сміттям. В очисні споруди потрібно вкладати багато грошей, але міська рада Львова сьогодні цього не робить”, — наголосив Іван Рудницький.

Член інженерної комісії розповів, що департамент з питань поводження з відходами займається лише поточним вивезенням сміття.

“Львів щодня продукує 500-600 тонн сміття, і декілька людей з департаменту думають, куди це сміття вивозити. Департамент не працює над стратегічними речами, зокрема такими, до прикладу, як будівництво заводу”, — наголосив Рудницький.

За його словами, у Львівської міської ради недостатньо коштів для будівництва сміттєсортувального заводу. “6,7 га землі виділили на будівництво заводу на вулиці Пластовій. Нині тут проводять підготовчі роботи. Зроблена проєктна частина, немає ще робочих креслень, проведена експертиза проєкту. Львівська обласна державна адміністрація погодила цей проєкт та зафіксувала його вартість — 1,2 млрд. гривень. Через певний час тут вже повинно розпочатись будівництво”, — каже Рудницький.

Він пояснює, що Європейський банк реконструкції і розвитку виділив 35 мільйонів, з них 10 мільйонів – це грантові кошти, а 25 мільйонів — повинні піти на будівництво заводу. Звичайно, цих коштів мало, місто в будь-якому разі повинно долучитись своїми коштами. Кажуть, що збудують сміттєсортувальний завод, але це насправді лише дві сортувальні лінії для механіко-біологічної переробки вторинної сировини. Сюди привозитимуть сміття зі всього Львова, воно потраплятиме на сортувальні лінії: попередньо, барабани будуть відсортовувати сміття на дрібніше і грубше. І грубші відходи люди вручну будуть сортувати. Розсортувати 240 тонн мокрого сміття буде точно нереально. Європейський банк реконструкції і розвитку відібрав чотири фірми, які би мали будувати, відбудеться тендер і наступного року планували розпочати будівництво”, – зазначив депутат Львівської міської ради.

Іван Рудницький наголосив, що через незнання технологій щодо будівництва сміттєсортувального заводу, міська влада Львова може припуститись великої помилки.

Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply