Львів без льодової арени?
Чиновники Львівської міської ради виступають проти будівництва льодової арени у Львові. Про це інформує ”Depo.Львів” із посиланням на Galnet.
Як пише видання, львівські депутати завжди виділяють земельні ділянки під будівництво готелів, ресторанів та пабів, натомість для спортивної громади Львова максимум можуть зробити дитячий спортивний майданчик. Але це не дивно, каже член громадської організації “Народна дія Львів” Ірина Юзик. Вона впевнена: якщо брати до уваги господарку ЛМР, то у нас сьогодні проблема не з ділянками, а з їхнім розподілом.
“Коли у нас знаходиться якась вільна територія, її одразу віддають в оренду. Ми маємо у центрі Львова багато хороших територій, які би могли слугувати громадськими просторами, якби наші депутати та чиновники могли правильно ними розпорядитись, а не наживатись на цьому. Наприклад, є декілька об’єктів у центрі міста, які дуже схожі між собою: проспект Шевченка, 3 — площа Галицька, 15, там є велика ділянка, яка може бути хорошим громадським простором. Біля Міцкевича, де стоять руїни роками. Але це величезна територія у центрі міста! Можна ж там зробити щось для громади. Чому там має бути новий готель?! До того ж, біля готелів одразу виростають ресторани та паби з вуличними майданчиками. Замість того, щоб будувати для громади, всі будують задля власної наживи”, — розповідає Ірина Юзик.
На початку лютого 2020 року управління спорту ЛМР створило школу зимових видів спорту та розпочало набір тренерів. Та де у Львові професійно займатимуться учні — досі невідомо, адже власної льодової арени у місті нема.
Міська влада Львова не зацікавлена у тому, щоб розвивати соціально-спортивну інфраструктуру, — пояснює керівник ГО ”Інститут соціології міст” Михайло Яворський. Чоловік каже: те, що у нас є — це все залишки радянщини, які міська влада перебудовує або недобудовує. “У нас спортивна інфраструктура у жахливому стані! Планували до “Євробаскету” робити арену, але перенесли будівництво з України через війну, і ця арена до сьогодні не будується. Була пожежа на СКА, частина СКА згоріла, і до сьогодні вона не відновлена. “Арена-Львів” не добудована, але на ній відбуваються матчі. Стадіон “Україна” у жахливому стані, там, окрім газону, нічого немає, вболівальники фактично не мають де сидіти, бо все поламане та брудне. Та навіть сам доїзд до стадіону бажає мати кращий вигляд. У нас є єдиний нормальний аквапарк, де є хороший басейн, але це приватна власність, а не надбання міста. Так само і з льодовою ареною, у нас влада міста не працює над тим, щоб розвивати об’єкти соціально-спортивної інфраструктури. Так, у нас почали будувати спортивні майданчики, але це не для професійного рівня, а для дітей, які у дворах, щоб мали де займатися. Але чому зволікають із льодовою ареною? Чому зволікають із Палацом спорту на Сихові? Це все пусті обіцянки. У нас, у місті, влада не зацікавлена у тому, щоб будувати спортивні арени. Міська рада мала б, навпаки, допомагати та дотувати спортивні види спорту, бо це наші діти, наше майбутнє. У міста є гроші на спорт. Коли міська влада хотіла попіаритись на ФК “Карпати”, то другим рішенням сесії виділила
50 мільйонів гривень. То чому льодову арену не побудують?”, — розповів Михайло Яворський.
До слова, і будівництво Палацу спорту в улюбленому районі мера — Сихові — теж дедалі більше схоже на чергову аферу з відмиванням грошей. Ще у березні 2018 року Львівська міська рада поставила перед собою завдання — у Львові має бути новий спортивний комплекс на Сихові.
Так члени виконкому і постановили: збудувати на Сихові спортивний комплекс для ігрових видів спорту. У цьому комплексі мали бути майданчики для занять регбі, гандболом, волейболом та баскетболом. Дах будівлі мали використовувати як гірку для катання на лижах та санках, а всередині мав би бути великий басейн для водних видів спорту. У просторому залі Палацу мали обладнати майданчик для проведення концертів та конференцій.
Виконком навіть ухвалив рішення № 316, яким надав містобудівні умови і обмеження ЛКП “Спортресурс” для будівництва спорткомплексу. Відповідно до рішення, для будівництва комплексу виділили величезну земельну ділянку площею 1,8700 гектара на проспекті Червоної Калини. Вже у липні 2018 року Кабінет Міністрів України виділив субвенцію Львову в розмірі 27 мільйонів гривень “на будівництво Палацу спорту на житловому масиві Сихів у м. Львові”.
У жовтні 2018 року Львівська міська рада утворює окреме комунальне підприємство — ЛКП “Палац ігрових видів спорту”. Цьому підприємству надається виключне право замовляти та супроводжувати будівництво та обслуговування Палацу спорту. У листопаді 2018 року це ЛКП оголосило тендер для визначення генпідрядника на будівництво спорткомплексу. Очікувана вартість робіт, згідно із заявкою, — 961 мільйон 744 тисячі гривень.
Водночас Кабінет Міністрів України, за рішенням міжвідомчої комісії Міністерства молоді та спорту, ухвалює рішення виділити додатково на цей об’єкт 27 мільйонів гривень. Таким чином, з 2018 року на будівництво Палацу спорту на Сихові уже було передбачено 54 мільйони гривень. Незважаючи на гарантований внесок держави, у грудні 2018 року ініціатори тендеру скасовують торги. Тому сьогодні — ні Палацу спорту, ні грошей.
Директор ЛКП “Спортресурс” Ігор Самотій каже, що його комунальне підприємство займається капітальним ремонтом спортивних вуличних майданчиків, які передбачені у весняно-літній період, але точно не для зимових видів спорту.
“На 2020 рік ЛКП “Спортресурс” має відремонтувати по одному мультифункційному майданчику у кожному районі міста. Вартість одного такого майданчика — від 1,5 мільйона гривень. Мультифункційний майданчик — це щонайменше три види спорту, або мініфутбольні поля зі штучною травою і з зоною для вуличних тренажерів та воркауту. Майданчик призначений для гри у футбол, баскетбол, бадмінтон. Що ж до тренажерів, то до них інструкції як такої не потрібно, тому що самі тренажери інтуїтивно зрозумілі”, — пояснює Ігор Самотій.
Христина СЛЮСАРЧУК