Стартував конкурс імені Мирослава Скорика
10 жовтня цього року, на закритті 27-го Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти», має прозвучати твір переможця Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика. Нагадаємо, 1 червня минув рік від дня його смерті. За сподіваннями генерального директора Львівської національної філармонії Володимира Сивохопа, так започаткують нову традицію, яка живитиме розвиток українського композиторського мистецтва. Конкурс відбуватиметься що два роки, його проводить Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика у співпраці з Департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА за підтримки Львівської ОДА та Львівської облради та за партнерства з ЛО Національної спілки композиторів України.
Для симфонічних жанрів конкурс в Україні відбувається вперше, прозвучало під час пресконференції. Молоді композитори, яким у 2021 році виповнюється не більше 40 років і які є громадянами України, можуть подавати до 31 липня партитури для симфонічного оркестру без участі інструментів соло чи вокалістів, а також без застосування електроніки чи мультимедіа. Переможців таємним голосуванням обере міжнародне журі: Євген Станкович, Віктор Камінський, Олександр Щетинський, Богдан Сегін, Ірина Тукова, Єжи Корновіч, Вінсент Козловський. Організатори підкреслюють вагомість того, що до складу журі вдалося залучити іменитих закордонних композиторів, а також що прем’єра твору переможця має прозвучати під батутою польського диригента та композитора Вінсента Козловського. В облдержадміністрації додають, що наступного року є ідея надати конкурсу статусу міжнародного.
Цьогорічна грошова винагорода — 45 000 грн за першу премію (як зазначають в оргкомітеті, це вдвічі більше, ніж на конкурсах імені Лятошинського, Ревуцького, Людкевича), 35 000 грн — за другу, 20 000 грн — за третю.
Нагадаємо, 28 квітня Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт про заснування щорічної державної премії імені Мирослава Скорика за впровадження новітніх непересічних практик у сфері музики. Її розмір пропонують визначати за аналогією з Національною премією України імені Тараса Шевченка та Державною премією України імені Олександра Довженка, що в останні роки становило 200 тисяч гривень.
Наталя ДУДКО
P.S. Проведення композиторського конкурсу — частина програми вшанування пам’яті Мирослава Скорика. Видатному львівському композиторові присвячений третій тиждень 40-го фестивалю «Віртуози». Його композиції звучали 1 червня (концерт «Вічная пам’ять»), 2 червня («Станкович & Скорик & Сильвестров»). Послухати твори композитора на «Віртуозах» можна 3 червня — «Бетховен & Скорик», 4 червня — «Музика світла», 6 червня — «In Memoriam & Мелодія» та концерт-закриття фестивалю — «Vitae & Mortis». У програмах концертів — духовні, фортепіанні, оркестрові твори, композиції для струнного квартету, популярні опуси «Гуцульський триптих», «Мелодія», джазові обробки класичних творів, зокрема Бетховена.
А в суботу, 5 червня, відбудеться урочисте відкриття пам’ятника Мирославові Скорику на його могилі на Личаківському кладовищі. Тут встановили пам’ятник зі скульптурою «Плакальниця» та бронзовий барельєф композитора.