Субота, 3 Червня

Суд визнав львівських ТОРівців невинними!

Тернопільський апеляційний суд визнав невинними шістьох патрульних зі Львова у справі про смерть 22-річного львів’янина у 2018 році, повідомляє Патрульна поліція Львівської області. Апеляційний суд задовольнив частково апеляційні скарги поліцейських — скасував вирок суду першої інстанції, а кримінальне провадження щодо них закрив. Апеляційну скаргу потерпілих родичів загиблого львів’янина суд залишив без задоволення.

Галицький районний суд Львова 3 серпня 2021 року визнав винними шістьох поліцейських у перевищенні службових повноважень, що призвели до смерті людини. Суддя Галицького районного суду Львова вважав, що поліцейські неправомірно застосували фізичну силу до постраждалого, вдягли на нього пластикові наручники-стяжки, чим позбавили його можливості надати собі допомогу самостійно, та сприяли його удушенню. Поліцейських патрульних підрозділу тактико-оперативного реагування (ТОР)  Назарія Андрушківа, Станіслава Гетьмана, Олександра Демчину, Степана Дороша, Дмитра Леськіва та Олега Устіяновського засудили до 8 років позбавлення волі кожного.

Інцидент стався в лютому 2018 року. Під час рейду у гральному закладі на вулиці Куліша, обшукуючи 22-річного львів’янина Володимира Клима, в нього знайшли поліетиленовий пакетик із наркотиками. Той проковтнув його в момент затримання, внаслідок чого помер від асфіксії — пакетик перекрив дихальні шляхи. На тілі Клима зафіксували синці.

Як розповів захисник патрульних Василь Притула, справу просили закрити у зв’язку з браком злочину. “Ми не бачили повного тексту рішення суду, але з суті проголошеної результативної частини, вбачається те, що суд не знайшов доказів їхньої винуватості. Доказів вини підзахисних немає. Поліцейські є виправдані”, — сказав захисник патрульних Василь Притула.

За словами представника родини потерпілого Руслана Ружицького, вони подаватимуть апеляцію на рішення суду.

Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply