П’ятниця, 2 Червня

Убивство в Брюховичах

15 жовтня, близько 22:00, у Брюховичах на вул. Отця Іздрика троє невідомих осіб у балаклавах через незачинені вхідні двері проникли в будинок, сильно побили бізнесмена Мечислава Жеребецького і його дружину. Від завданих побоїв 61-річний підприємець помер.

Його дружину зв’язали cкотчем, полишивши її в альтанці. Їй вдалося самотужки звільнитися від пут і зателефонувати доньці, яка й викликала поліцію. За інформацією з правоохоронних джерел, напередодні Жеребецький продав нерухомість і вдома у нього було велика сума готівки. Як пише сайт «Діло» —  близько 180 000 доларів США, але родина запевняє, що такої великої суми бізнесмен додому не приносив, бо цього дня роздав борги. На думку поліцейських, нападники могли заволодіти сумою 10-15 тисяч доларів США.

За цим фактом слідчі відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров’я особи, слідчого управління поліції Львівщини, відкрили кримінальні провадження за п. 6, п. 12 ч. 2 ст.115 (умисне вбивство) та ч. 4 ст. 187 (розбій) Кримінального кодексу України.

За даними  платформи Youcontrol, Мечислав Жеребецький був засновником чи співзасновником кількох фірм, серед яких ТОВ «Саки-експорт», яке проводить технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів, та ТзОВ «Брюховель», яке працює в сфері купівлі, продажу та оренди нерухомості.

Сам Жеребецький — із сім’ї місцевих поляків, які займались торгівлею. Він почувався в своїй тарілці, коли в часи СРСР торгував з розмахом камазами і вагонами. За інформацією «Ратуші», Жеребецького вважали у Львові безкримінальним бізнесменом, хоча свого часу йому таки довелося в кінці 80-х трошки понюхати повітря «хімії» в Прибайкаллі, власне за торгові операції, які держава вважала своєю монополією. Союз розпався, Жеребецький почав активно торгувати автомобілями з-за кордону в буремних 90-х, з початком 2000-х взявся за земельні оборудки, за потреби виконуючи роль рієлтора. Скуповував городи, по-новому їх парцелював, переводив під будівництво. З 2010-го почав займатися будовами. Мав справу з дуже багатими клієнтами, котрі, не торгуючись, могли викласти круглу суму за ділянку чи будинок. Всі свої проблемні питання легко вирішував через Київ. Жив у сусідстві з відомим львівським адвокатом Володимиром Косенком. Коли Косенко купував свій будинок, то Жеребецький був рієлтором. До цього обійстя належало громадянину Шалаю, який був зятем екскерівника юстиції Віктора Дяковича.

Людина, яка добре знала жертву розбійників, охарактеризувала чоловіка як «нормального, толкового, розумного, але необережного». Серед своїх був відомий на прізвисько «Мєтік».

Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply