Удар по коронавірусних атеїстах!
Коронаворог-2020: великий, жахливий, невидимий
Рік втрат і випробувань, рік перевірки наших поглядів, почуттів, сенсів існування. Всім нам дісталось. Хтось задихався від нестачі кисню, хтось — від кризи, яка накрила його бізнес, хтось шкодував, що не потрапив на Мальдіви, а хтось оплакував втрату рідної людини…
Мовою цифр
Щоб зрозуміти, на якому місці стоїть коронавірус у «чорному рейтингу» інших хвороб 2020-го, ми проаналізували дані смертності від різних хвороб на сайті Головного управління статистики у Львівській області. Щоправда, наразі там є інформація лише до жовтня 2020 року.
Отож, за січень-жовтень в області померли 28 975 осіб, з них від Covid-19 за той час офіційно зареєстрували 880 смертей (фактично, коронавірусні смерті почались від квітня).
Від грипу і пневмонії, згідно із інформацією управління статистики, за ці місяці померли 503 особи (мінус 131 особа до квітня), загалом від хвороб органів дихання померли 878 мешканців Львівщини.
Смертність від туберкульозу за цей період становила 154 особи. Загалом найбільше мешканців області, 17 626 осіб, померли від хвороб систем кровообігу, зокрема з них 13 036 — від ішемічної хвороби серця, а 2 101 — від цереброваскулярних хвороб. Від злоякісних новоутворень в області за десять місяців не стало 3682 людей.
У ДТП за цих же десять місяців загинув 231 мешканець Львівщини, а самогубство за цей період вчинили 134 особи.
Якщо глибше проаналізувати подану статистику, то бачимо: у вересні від ковіду померли 168 осіб, у жовтні — 260 осіб.
Статистика — не на користь «коронавірусних атеїстів»
Від листопада статистичних даних на сайті ГУ статистики у Львівській області ще нема, тож «Ратуша» порахувала самотужки — за щодня оприлюднюваними в ЗМІ даними. Станом на 1 листопада було 880 померлих, а станом на 1 грудня — 1255, тож у листопаді Львівщина втратила від «корони» 375 мешканців. У грудні в області від ковіду померло 535 людей! Тобто лише за два місяці — листопад і грудень — коронавірус забрав 910 людей, а це більше, ніж за сім попередніх місяців! Випереджають цей «чорний рейтинг» лише серцево-судинні захворювання.
Торік у січні-березні (це майже 90 днів) від грипу і пневмонії померло 96 людей. А за перші десять днів нинішнього року — лише від коронавірусних пневмоній попрощалися з життям 106 людей. Це все, що треба знати коронавірусним атеїстам і агностикам, якщо такі ще залишились.
Як не дивно, смертність в Україні у «коронавірусний» рік упродовж січня-вересня виявилася дещо меншою, ніж за аналогічний період 2019 року, свідчать офіційні дані Держстату. Кількість померлих за цей період становила 426 тисяч 687 осіб. За аналогічний період 2019 року кількість померлих становила 436 тисяч 533 особи, тобто була майже на 10 тисяч осіб вища, ніж за перші дев’ять місяців 2020 року.
Але наступні місяці, мабуть, усе «вирівняли», адже станом на 1 жовтня летальних випадків в Україні було 4193, а станом на 1 січня — вже 18 680. Статистика ж померлих на 12 січня — 20 019 осіб . Всього занедужали з початку пандемії — 1 124 430 осіб.
Є хворі, що потрапляють «по другому колу»…
Головний лікар Центру легеневого здоров’я Любомир Рак розповів кореспонденту «Ратуші»: Під час свят кількість хворих у стаціонарах зменшилась. Але важкість перебігу захворювань серед пацієнтів зросла. «З 1 квітня у ковідних відділеннях Центру легеневого здоров’я проліковано близько 3000 пневмоній. Згідно зі світовою статистикою, близько 30 % ковідних пневмоній не підтверджуються ПЛР. Але за клінічними, рентгенологічними та епідемічними даними — це ковідні пневмонії. Ми всі їх лікуємо як ковідні. 28 % з них не підтверджені ПЛР», — пояснив нашій газеті керівник Центру легеневого здоров’я.
На запитання, чи були випадки, коли в їхній заклад потрапляли хворі з вдруге підтвердженим коронавірусом, пан Любомир відповів: «Вдруге підтверджених маємо 17 випадків».
Також 1 січня в Центрі легеневого здоров’я розгорнули додаткові ліжка для лікування пацієнтів із коронавірусом. Тож тепер Центр легеневого здоров’я зможе прийняти на 200 пацієнтів більше — у лікарні одночасно зможуть лікувати 370 інфікованих. Розгорнення ліжок відбуватиметься поетапно.
«Лікарня зможе за потреби приймати більше пацієнтів. Зараз у Центрі 112 пацієнтів, але якщо потрібно, відділення уже готове до прийому пацієнтів», — розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. У Центрі також із січня збільшать кількість медичних команд. Нині з інфікованими коронавірусом пацієнтами працює 12 команд. Тепер їх буде 16, серед яких: анестезіологи, терапевти, медсестри та інші фахівці, — про це повідомляла пресслужба ЛОДА.
Нині у стаціонарах області 1325 хворих, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні — 93, у Центрі легеневого здоров’я — 101, у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих — 124, у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» — 10, у ОКЛ — 27, у ЛШМД – 260, у 1 МКЛ — 60, у 5 МКЛ — 48, у 8-й МКЛ — 70, у 1-му пологовому будинку — 9, у Львівській клінічній лікарні на ЗТ філії «ЦОЗ» АТ «Укрзалізниця» — 22, у Стрийській міській лікарні — 65, у Стебницькій міській лікарні — 41, у Рудківській лікарні — 45, у Новояворівській РЛ № 1 імені Юрія Липи — 72, у Кам’янка-Бузькій ЦРЛ — 42, у Сокальській ЦРЛ — 27, у Жовківській ЦРЛ — 17, у Жидачівській ЦРЛ — 27, у Самбірській ЦРЛ — 34, у Буській ЦРЛ — 34, у Пустомитівській ЦРЛ — 46, у Перемишлянській ЦРЛ — 51.
Вірус не слабшає, а навпаки
«Вірус не слабшає та знаходить нові способи пристосуватись», — каже пульмонолог, експертка департаменту охорони здоров’я з пульмонології Надія Рудницька. Пацієнти, які нині лікуються в стаціонарах, — набагато важчі, ніж ті, що лікувались навесні. Окрім того, під загрозою тепер не лише літні люди, а й молодь. «Вірус зараз відрізняється тим, що вражає абсолютно здорових молодих людей. Необов’язково мати якусь патологію, аби мати серйозні ускладнення від ковіду. Імунологи уже говорять про те, що вірус має різні штами: більш агресивні та менш агресивні. Зміни у геномному складі вірусу призводять до того, що він стає неперeдбачуваним», — розповіла Надія Рудницька, передає пресслужба ЛОДА.
Приблизно така сама інформація прозвучала й на загальнодержавному рівні.
«Хотів би повідомити, що наразі одна третина всіх госпіталізованих з діагнозом COVID-19 — це пацієнти у важкому стані. Через це зросла кількість важких хворих, і відповідно — навантаження на медичну систему, зокрема на реанімаційне відділення. Це пов’язане ще з тим, що населення України почало рідше звертатися до лікарів у разі виникнення перших симптомів коронавірусної хвороби», — повідомив на брифінгу 8 січня глава МОЗ Максим Степанов, повідомляє кореспондент «Укрінформу».
Він закликав українців, як тільки у них з’являються будь-які симптоми коронавірусу або будь-які симптоми будь-якого респіраторного захворювання — одразу звертатися до свого сімейного лікаря, який повинен їм зробити відповідний тест — експрес-текст або забір біоматеріалу для ПЛР-тестування.
«Відразу звертайтеся, а якщо вам раптом відмовляють або радять звернутися пізніше — на 5-7 день — то Ви повинні знати, що Вам зобов’язані зробити такий тест. А якщо виникають проблеми — телефонуйте, будь ласка, до контактцентру МОЗ, він працює у цілодобовому режимі, 0800602019», — поінформував глава МОЗ.
Світлана ПАВЛИШИН