П’ятниця, 2 Червня

В Україні вимагають заблокувати TikTok

Президента Володимира Зеленського та міністра освіти України Сергія Шкарлета просять заблокувати в Україні TikTok. Про це у фейсбуці пише Олеся Горгота, інформує «Четверта студія».

«Шановний пане президенте, пане міністре освіти і науки, пане уповноважений з прав дитини, представники правоохоронних органів. Вважаємо, що нарешті настав час заборонити цю соціальну мережу, від якої наші діти деградують, коять самогубство, гинуть, потрапляють до лікарні. Досить експериментів над дітьми! Вимагаємо за­блокувати інтернет-канал TikTok в Україні!», — йдеться у повідомленні. Вона просить усіх — «вчителів, батьків, небайдужих громадян — підтримати це відкрите звернення, вподобати його, плюсувати під зверненням, поширювати».

Олеся Горгота зареєструвала 18 лютого електронну петицію на сайті президента України, в якій зокрема зазначено: «Після останньої трагічної події, коли з двох дівчат-семикласниць у Боярці одна загинула, а друга потрапила до лікарні, вважаємо, що нарешті настав час заборонити соціальну мережу TikTok, від якої наші діти деградують, гинуть, потрапляють до лікарні. У багатьох країнах Європи, зокрема в Італії, Сполучених Штатах Америки, ця соціальна мережа заборонена як деструктивна». Авторка додає, що зазначена інтернет-мережа не має цензу та перевірки на публікацію інформації, відео: «Будь-яка неперевірена інформація під виглядом «наукового експерименту» впливає на свідомість дитини». Аналогічну петицію її ініціаторка зареєструвала й на порталі Верховної Ради.

Уповноважений з прав дитини в Україні Микола Кулеба підтримує заборону в Україні соцмереж, в яких немає контролю за шкідливим для дітей контентом, зокрема мережі TikTok. Про це дитячий омбудсмен сказав у коментарі УНН: «Буквально сьогодні вдень мені телефонувала директорка однієї зі шкіл поблизу Києва, і сказала, що вони зібрали більш ніж 10 тисяч підписів від учителів і батьків щодо заборони TikTok». Омбудсмен пояснив: «Однозначно, я за заборону таких деструктивних мереж, тому що вони неконтрольовані. Власник TikTok має так само, як у Facebook чи YouTube, контролювати контент і не дозволяти оприлюднення деструктивного контенту», — зазначив омбудсмен.

Установити заборону TikTok в Україні на законодавчому рівні можливо, зазначив Кулеба, утім, це — питання парламенту: «Хтось має подати законопроєкт. Я не маю таких повноважень. Якщо парламент підтримає, то ця мережа в Україні може бути заборонена».

Наталя БОРИСЛАВСЬКА

Share.

Leave A Reply