Четвер, 23 Березня

„Вирішив” проблему поховань

Директор однієї з ГО влаштував приватний цвинтар… на дачних ділянках

Біля Львова чоловік організував приватний цвинтар на чужих земельних ділянках, — повідомляє VG Львів. Як повідомили у поліції Львівщини, від учасників одного з садово-городніх кооперативів надійшла колективна заява про самовільне захоплення їхніх земель, розташованих у мікрорайоні Рясне Львівського району.

Вони поскаржилися, що директор однієї з громадських організацій, без відома та погодження садівників, організував на їхніх земельних ділянках кладовище та проводить захоронення померлих людей. Місцеві жителі обурені тим, що на їхніх землях, які призначені для садово-городницької діяльності, постійно з’являються свіжі могили.

За фактом дізнавачі відділу поліції №1 Львівського районного управління поліції № 1 відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.197-1 (Самовільне зайняття земельної ділянки) Кримінального кодексу України. Чоловіку загрожує штраф до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців.

У ЗМІ також повідомляють, що директор ГО “Пам’ять” Ярослав Мартинів не планує відмовлятися від цієї діяльності. Нагадаємо, кладовище в Рясному вже офіційно закрите внаслідок вичерпання площі. Ховати там людей заборонено, але це не зупиняє ГО “Пам’ять” ось уже 11 років. За даними сервісу „Опендатабот”, ця громадська організація заснована 2010 року, зареєстрована за адресою: Львівська обл., Яворівський р-н, село Карачинів, основний вид дяльності —„Організування поховань і надання суміжних послуг”.

Ярослав Мартинів зазначив журналістам „Захід.нет”, що звертався до місцевої влади з проханнями про розширення території кладовища через зростання внаслідок пандемії коронавірусу смертності. За його словами, він попереджав, що інакше буде діяти самовільно. Відповіді від влади не було, і він виконав обіцянку.

На пряме запитання журналістки, чому він просто не перестане займатися незаконною діяльністю, Мартинів відповів: ”А що мені робити? Люди ж помирають”. “Я ховаю п’яту частину львів’ян!”, — додав Мартинів.

Журналістам із „Захід.нет” вдалося розшукати родичів померлого декілька місяців тому львів’янина, якого поховали на території нелегального кладовища. На прохання редакції їм надали чек від організації “Пам’ять” на ці послуги, де вказано, що поховання коштувало 4000 грн, а не 2500 грн, як стверджує Ярослав Мартинів.

С.П.

Share.

Leave A Reply