Неділя, 4 Червня

З GPS-трекером за львівським сміттям

Куди насправді потрапляють наші тверді побутові відходи

Львівським сміттям завалюють заповідник у Білогорщі. Окрім того, непотріб зі Львова надалі тероризує Червоноград та села довкола обласного центру. Такі дані отримали журналісти програми “Вечір з Миколою Княжицьким”, провівши власне розслідування маршрутів руху сміттєвозів, передає “Еспресо.Захід”. Журналісти розмістили GPS-трекери у сміттєвих контейнерах Львова, щоб визначити, куди вивозять побутові відходи з міста.

Перший GPS-трекер привів на околиці Львова у біосферний заповідник, який влада Львова створила ще в 2019 році. Тепер із 120 га заповідника понад 20 га — стихійне сміттєзвалище, довкола якого — торфи, і вони часто горять. До чого може призвести така пожежа — про це мала б замислитися влада.

Поруч — територія колишнього заводу “Львівсільмаш”, де міський голова Андрій Садовий раніше планував розмістити лінію із пресування сміття. Попри заяви Садового, що на згаданій ділянці не буде ніякої “сміттєвої діяльності”, вона й далі ведеться, тільки під покровом ночі.

“Щодня бюджет міста платить компаніям, які вивозять сміття, понад 900 тис. грн. За ці гроші сміття повинне потрапляти на сміттєві полігони на Львівщині і в інших областях”, — розповіла голова бюджетної комісії Львівської міської ради Наталя Шелестак. Однак сміттєперевізники декларують одне, а насправді возять, де ближче, і на цьому заробляють.

Ще одним пунктом, куди GPS-трекер надсилав координати, були хащі неподалік Червонограда. Про принцип роботи тамтешнього стихійного сміттєзвалища розповів Олександр Клімов, депутат Червоноградської райради: “За дзвінком приїжджають кілька автомобілів зі сміттям зі Львова. Тоді деякі особи виривають котловани, одразу сміття засипають в котловани, й трактори це все загортають. Наступного разу з’являються нові котловани, і за такою ж процедурою висипають туди сміття. Недаремно вириті ті величезні ями, це зробили, щоб швидко зсипати й засипати, щоб приховати факт розвантаження”.

За його словами, львівське сміття — проблема для Червоноградського району не нова. Рік тому приватну будівлю на території полігону ТПВ заповнили сміттям і залишили там гнити. Сюди завезли не один десяток вантажівок, можливо, і п’ятдесят. Депутат наголосив, що товарно-транспортні накладні, які вилучили в одній із вантажівок, були виписані на місто Коростишів Житомирської області. Тобто сміття мало прямувати саме туди.

Катерина ДОБРОВИЧ, фото «Четвертої студії»

Share.

Leave A Reply