Субота, 25 Березня

Заступники Садового за травень отримали майже пів мільйона гривень

За травень ц. р. п’яти заступникам Львівського міського голови Андрія Садового було нараховано в сумі 445 560,17 грн заробітної плати. Про це повідомляє відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету ЛМР. У травні всім заступникам міського голови, окрім традиційної премії, що становила в середньому 20,8 тис. грн, виплатили й по 14 тис. грн премії з нагоди святкування Дня міста Львова. Виходить, що за травень 2021 року, в якому було лише 18 робочих днів, віцемерам було в середньому нараховано по 89 112 грн заробітної плати (по 4 950 грн за один робочий день).

Першому заступнику міського голови — заступнику з економічного розвитку Андрієві Москаленку нарахували за травень 71 650,05 грн заробітної плати. Справжнім жебраком почуває себе заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач — заробив в останньому місяці весни  «усього» 64 559,43 грн.

Керуючій справами виконкому Наталії Алєксєєвій — нарахували 70 417,78 грн, міському голові Львова Андрієві Садовому — 79 701,11 грн.

Нагадаємо, що мінімальна заробітна плата в Україні становить 6 тисяч гривень (після відрахувань працівник отримує «на руки» 4 830 грн).

Під час пандемії коронавірусу зарплата не змінилася у 54 % представників економічно активного населення України, тоді як у 37 % вона зменшилася, а в 3 % — зросла. Про це свідчать результати дослідження «Робота і зайнятість в умовах пандемії COVID-19 (травень 2021 р.)», проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

Як прокоментував «Ратуші» голова фракції «ЄС» Петро Адамик, у найуспішніших країнах світу, таких як країни Північної Європи, Сингапур, розрив між найвищою та найнижчою зарплатами — у 5 разів.

Заступники міського голови Львова цей розрив успішно витримують, а подекуди перевищують.

«Думаю, коли Андрій Іванович у ЗМІ прирівнює себе до тракториста, а своїх заступників до комбайнерів, то постає питання — де урожай?

Сьогодні міський голова Львова, заступники, виконавчі органи влади насправді оперують боргами, а не коштами. Бо бюджет такий, який він є, і місто винне багато грошей за виконані роботи та інше. І нові кредити ми взяти не можемо, щоб закрити ці борги, бо ще нема погодження Мінфіну.

Тому вважаю, що це більш ніж нормальна зарплата. Нині у Львівській міськраді з ініціативи депутатів діє обмеження на премії чиновникам — до 200 %. Але для своїх заступників мер знаходить можливість, то додати коштів до Дня Львова, то включити їх в коронавірусний штаб…

Так, усім потрібні гроші, всі мають принести їх у свої сім’ї. Але порівняно з іншими ні в керівника міста, ні в заступників, біди немає. За ці кошти люди б мали дуже якісно працювати на благо громади Львова. Якщо в мера є думка, що цього все ж мало, то хай виконавчі органи запропонують бачення, як це має бути, і поставлять на розгляд ради. А депутати ухвалюватимуть рішення», — додав Петро Адамик.

Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply