Середа, 7 Червня

“Зігрій солдата взимку”

Театральний фестиваль “Золотий лев” змінить формат

Від 6 по 11 жовтня у Львові будуть Дні “Золотого Лева”. Традиційний міжнародний театральний фестиваль (який мав відбутися 33-й раз) через війну змінює формат. Про це інформує «Еспресо.Захід».

Від 6 по 11 жовтня у Львові відбудуться Дні “Золотого Лева”. Традиційно в жовтні до Львова з’їжджалися служителі Мельпомени з цілого світу, щоби запропонувати цікаві постановки під гаслом “Класика очима експерименту”. Цього року фестиваль, який мав відбутися уже 33-й раз, через війну вперше від часу заснування пройде під закликом “Зігрій солдата взимку”.

Як розповіла організаторка Ксенія Федоришин, міжнародний театральний фестиваль, що традиційно проходить на базі Львівського академічного духовного театру “Воскресіння”, в умовах війни неможливий. Тим паче, що цього року він мав би бути вуличним. Але оскільки мова не просто про фестиваль, а театральну європейську традицію і один з найпрестижніших театральних форумів України, то вирішили таки нагадати глядачам про себе.

“Не буде традиційного “Золотого Лева”, але будуть Дні “Золотого Лева” у Львові, – каже Ксенія Федоришин. – Ми покажемо вистави з репертуару театру “Воскресіння”, а також  вистави львівських театрів, створені після 24 лютого. Їдуть до нас також театр з Чернігова та театр з Канади. Організовуючи цього разу подію під гаслом “Зігрій солдата взимку”, чудово розуміємо, що нашим хлопцям на фронті потрібні не тільки боєприпаси, а й теплі речі. Тому всі виручені від вистав кошти перерахуємо на конкретну бригаду ЗСУ”.

Ксенія Федоришин також зазначила, що ще однією метою Днів “Золотого Лева” у Львові є бажання поінформувати людей (зокрема переселенців), що такий фестиваль у місті Лева є і обов’язково знову відбудеться після перемоги.

Наталя БОРИСЛАВСЬКА

Share.

Leave A Reply