Понеділок, 20 Березня

Знайшли тіло Тараса Познякова

Львівянина вбили п’ять років тому бійці «Правого сектору»

Через п’ять з половиною років слідчі СБУ поблизу траси Житомир — Київ таки відшукали тіло вбитого у квітні 2016 року 25-річного львів’янина Тараса Познякова. Тіло знайшли ще кілька місяців тому, але слідчі чекали результатів ДНК-експертизи, яка підтвердила, що знайдені рештки належать саме Познякову.

   Нагадаємо, що за вбивство Познякова правоохоронці розшукували Голуба Дмитра Вікторовича, 1979 р. н., позивний «Тоф», уродженця Російської Федерації, жителя Чернівців, і Кінгісеппа Луана Миколайовича, 1991 р. н., позивний «Лука», уродженця російського міста Кірово-Чєпєцк, громадянина РФ, жителя Макіївки Донецької області. Обидва — бійці «Правого сектору». Про Кінгісеппа відомо, що той захоплювався велоспортом і свого часу в Росії виступав проти засилля кавказців.

Засуджений у 2019 році (затримали його ще у 2016-му) на довічно за це вбивство Дмитро Голуб зізнався у злочині й відмовлявся вказувати місце, де закопали львів’янина, вимагаючи за цю інформацію 75 тис. доларів від батьків Тараса. Про це Олександр Позняков розповів під час засідання Києво-Святошинського районного суду Київської області. Олександр Позняков також заявив, що ще раніше, після затримання, Дмитро Голуб вимагав у нього відмовитись від усіх обвинувачень та 50 тис. доларів, натомість він обіцяв розповісти, що вони зробили з його сином. Батько вбитого львів’янина розповів, що після того, як він погодився на умови Дмитра Голуба, то він заявив: «Я його закопав. Його уже немає в живих». «Коли я запитав: «Що сталося з моїм сином? Навіщо ви це зробили?» Він відповів: «Ми малому твоєму сказали: руки на руль, зупинитись після заправки. Він не зрозумів ситуацію, почав чинити спротив, і я зробив постріл», — сказав Олександр Позняков.

Для пошуку слідчі СБУ використовували георадар «EASY RAD — GPR» і важку техніку, що зумовлено суттєвими змінами рельєфу за п’ять з половиною років, що минули з моменту вбивства.

Нагадаємо, що 25-річний львів’янин Тарас Позняков 4 квітня 2016 року виїхав зі Львова до Києва на власному автомобілі.  Через сервіс BlaBlaCar він взяв зі собою двох чоловіків — Дмитра Голуба та Луана Кінгісеппа. Однак дорогою до столиці львів’янин зник. У ході розслідування було встановлено, що Познякова застрелив Луан Кінгісепп із пістолета «ТТ» і потім разом із Голубом вони закопали тіло біля траси Житомир — Київ. «Ауді А6» вбитого заховали в одному з гаражних кооперативів у Києво-Святошинському районі Київської області у знайомого Голуба.

Через чотири місяці після вбивства поліція затримала Дмитра Голуба, який усе слідство просидів у Житомирській колонії № 8. На судові засідання його майже не привозили через «ганебну поведінку». Безпосереднього вбивцю — Луана Кінгісеппа, з позивним «Лука», який був бійцем спецпідрозділу «Сонечко» ДУК «Правий сектор» (у липні 2015-го брав участь у бандитській перестрілці в Мукачеві) так і не затримали, його оголосили у міжнародний розшук, але він загинув під час вибуху в київській квартирі на проспекті Науки 23 березня 2019 року від саморобного вибухового пристрою під час святкування власного дня народження…

Суд визнав Голуба винним у розбої, незаконному зберіганні вогнепальної зброї, заволодінні транспортним засобом та вбивстві. Його засуджено на довічно.

Найдивніше у цій ситуації, що силовики постійно говорять про «замовний» характер убивства, що може свідчити про те, що основним мотивом злочину була аж ніяк не «Ауді А6»…

Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply