Вівторок, 30 Травня

АГЕНТУРНА ЦЕРКВА

упц мп як прикриття мережі фсб?

Від початку повномасштабної війни кожен українець змінив своє бачення та ставлення фактично до всього. Культури, мови, політики та релігії. Сила віри в Збройні сили України, у свою державу, народ та в самих себе виросла в рази. Цінності посилились та переосмислись. Топові блогери перейшли на солов’їну, державні символи тепер викарбувані в серці. Ми буквально виплакуємо усе вороже, що десятками років нас зомбувало. Прийшов час розставити усі крапки і чесно називати усе своїми іменами.

Про що мова?

Українців закликають підтримати петицію щодо заборони московського патріархату. У зв’язку з тим, що церква московського патріархату (упц мп) підтримує росію у війні проти України, варто повністю заборонити діяльність цієї релігійної організації. Про це йдеться в петиції, зареєстрованій на відповідному сайті Кабінету Міністрів України. Також автор петиції пропонує передати майно упц мп Православній церкві України.

Станом на 22 травня петиція набрала 7975 голосів з 25 тисяч необхідних. До цього законопроєкт про заборону рпц в парламенті зареєструвала народна депутатка Інна Совсун (фракція «Голос»). «рпц повинна зникнути. Це питання безпеки України – нашої сьогодні і наших дітей – завтра», – зазначила вона. 22 квітня на позачерговому засідання Кременчуцької міськради депутати підтримали звернення до Верховної Ради щодо підтримки вказаного законопроєкту. Вони закликали Верховну Раду України якнайшвидше розглянути законопроєкт та унеможливити вплив росії через рпц.

Отрута “московського патріархату”

Церква московського патріархату є домінантною церквою в Україні. І, на жаль, війна лише трохи похитнула її переважання. Замість того, щоб проповідувати любов до ближнього, ієрархи та священнослужителі рпц в Україні втовкмачували в голови своїх вірян принизливі таврування українців, які є парафіянами інших церков, пише «Галінфо». Духовенство московського патріархату таврувало представників Православної церкви України “розкольниками”, греко-католиків принизливо називали “уніатами”, а також зневажливо відгукувалося про протестантські церкви, обзиваючи їх “сектантами”. Натомість вони страшенно ображалися і ображаються, коли їм вказують на пряму дотичність до нацистської росії і сором’язливо воліють замовчувати уточнення, яке прямо на це вказує – “московський патріархат”. Своїм же парафіянам вони усіляко намагалися вбити в голови, що саме їхня церква є єдиною правильною православною церквою, а всі решта – просто секти.

Однак тепер “московський патріархат” – це вирок. Сьогодні вже не вийде відмовчатися або розповідати про те, що “не все так однозначно”. Ми повинні бути категоричними в розумінні дійсності, а вона є такою, що всі, хто залишаються під патронатом москви, є, фактично, співучасникам військових злочинів. Вони дають свою мовчазну згоду на звірства, які російська окупаційна армія вчиняє в Україні. Однак інколи все не завершується лише мовчазною згодою. Від 24 лютого з’явилося безліч фактів, коли саме священники та монахи московського патріархату безпосередньо співпрацювали з ворогом, допомагали окупантам і навіть коригували вогонь, здаючи в такий спосіб позиції українських військових.

Фактаж

У березні правоохоронці у Києві затримали прихильника “руского міра” за підозрою в розвідувально-диверсійній діяльності. З’ясувалося, що затриманий підтримував дії російської армії на території України та співпрацював із ворогом, передаючи важливу інформацію, інформує «Галінфо». Ним виявився 41-річний монах одного з храмів. У його помешканні вилучили речові докази, що свідчать про можливу причетність до розвідувально-диверсійної діяльності на території України та пособництво ворогу. Крім того, в телефоні підозрюваного виявили переписки із абонентами росії із закликами знищувати українців, фотографії об’єктів критичної інфраструктури, аудіозаписи з інформацією про розташування блокпостів тощо. Це не єдиний випадок, адже до цього в Києві вже затримували священника московського патріархату “отця” Онуфрія за допомогу російській армії. Під час обшуку будинку з’ясувалося, що священник тісно співпрацював із спецслужбами росії. Зокрема, у нього виявили листування з російськими кураторами. Крім того, в помешканні священника знайшли Z-символіку окупантів, а також прапор “російської імперії”. Вже у квітні у Сєвєродонецьку Луганської області упіймали ще одного колаборанта, яким виявився священнослужитель московського патріархату. Він передавав російським окупантам дані про дислокації українських військовослужбовців. У телефоні батюшки правоохоронці виявили листування з представниками ворожих військ. Зрадник передавав їм відомості про чисельність, дислокації та озброєння військових Збройних сил України. Нагадаємо, що в Україні за колабораційну діяльність передбачена відповідальність згідно зі статтею 111-1 (державна зрада) Кримінального кодексу. За допомогу окупантам законодавство передбачає позбавлення волі терміном від 12 до 15 років з можливим позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю від 10 до 15 років.

Фарисеї в рясах

   Глава московської православної церкви кіріл гундяєв є не просто дуже лояльним до воєнного злочинця владіміра путіна, але й вважається його близьким другом та соратником. Саме за це він потрапив під дію європейських санкцій проти москви разом із військовими та керівними діячами кремля. кіріл відкрито підтримував і підтримує війну росії проти України та є головним ідеологом “руского міра”.

Однак ієрархи так званої упц мп продовжують відпрацьовувати московські методички та діяти як п’ята колона. 12 травня вони зібралися на синод. Звісно, що частина суспільства очікувала від них каяття та заяви про те, що вони нарешті розірвуть зв’язки із своїми російськими господарями. Однак очікування були марними, адже результатом синоду стала заява, в якій ієрархи московського патріархату звинуватили владу часів президента Петра Порошенка та Православну церкву України в тому, що ”їхні дії призвели до військового вторгнення росії в Україну”. Тобто, на їхню думку, не агресор, окупант та воєнний злочинець путін та вся росія винні у війні та горі, яке переживають українці. Ні, винними вони вважають українську церкву, діяльність якої назвали ”руйнівною”. Здається, що це дуже красномовна і чітка заява – п’ята колона залишається п’ятою колоною.

У відповідь на такі безглузді звинувачення ПЦУ також зібрала Священний синод, який закликав священнослужителів московського патріархату до єдності, до спільного творення єдиної автокефальної Помісної церкви, як це визначено канонами і Томосом про автокефалію. Священний синод ПЦУ закликав також очільників російської церкви в Україні ”оговтатися від московського дурману і летаргічного розслаблення, побачити реальне життя церкви і суспільства, їхні потреби та прагнення”. “Тридцять років Москва обманювала вас, обіцяючи відгукнутися на соборно засвідчене прагнення Православної церкви в Україні мати автокефальний, адміністративно незалежний устрій. Де є рішення, обіцяні у москві ще у 1992 році? Як виконані обіцянки боротися за автокефалію, які 30 років тому єрархи письмово складали в Києві та в Харкові? Замість конкретних кроків та рішень вам знову пропонують “міркувати і обговорювати” – в надії, що ваше керівництво зможе залишити все так, як було в минулому”, – сказано в документі Синоду ПЦУ.

В Україні залишилося лише 4% прихильників рпц

Незважаючи на численні фейки про насильницьке захоплення храмів московського патріархату, все більше українців розуміють, що варто остаточно розірвати усі зв’язки із окупантами. Відтак дедалі частіше з’являються повідомлення про переходи парафій до складу Православної церкви України.

Від повномасштабного вторгнення росії до ПЦУ з московського патріархату перейшли понад 200 громад у 15 областях і Києві. Наразі Волинська та Хмельницька області є лідерами за кількістю переходів громад до Православної церкви України. З 24 лютого московський патріархат втратив понад 50 громад у Хмельницькій області та ще понад 30 у Волинській. У ПЦУ запевнюють, що настоятелі та клірики, які підтримують рішення своїх громад, залишатимуться на своїх посадах. Те саме стосується й єрархів московського патріархату в Україні, “коли вони бажатимуть виконати канонічний обов’язок та послідувати визначеному в Томосі про автокефалію церковному порядку”.

Синод ПЦУ ухвалив правила переходу парафій з упц мп

Такі переходи відбуваються майже щодня. Однак не всі священники московського патріархату погоджуються із рішенням своїх парафіян. Дехто з духовенства категорично відмовляються переходити до ПЦУ і навіть намагаються відбирати храми в громад. Це виглядає дико, адже саме люди, тобто місцева громада, і будує ці храми, а тому саме за людьми повинне бути остаточне право вибори.

Подібна ситуація сталася 15 травня у селі Баїв Луцького району, де місцеві жителі, які вирішили перейти у ПЦУ, не змогли потрапити до свого храму на недільне богослужіння, адже священник московського патріархату, який не підтримав рішення більшості парафіян, перекрив їм вхід до церкви. Результатом стала штовханина і сварка. Дивує лише одне: у який момент для таких батюшок московський патріарх агент фсб кіріл гундяєв стає важливішим за своїх парафіян?

Яка ситуація на Львівщині?

   У Львівській області переходи до ПЦУ відбуваються поволі. Відомо про одне рішення заборони діяльності московського патріархату на Львівщині, а саме в Городку. У розпорядженні міського голови Городка Володимира Ременяка вказано, що діяльність упц московського патріархату має відвертий антидержавний та антиукраїнський характер, а також становить загрозу національній безпеці України.

У неділю, 22 травня, на Львівщині у місті Стрий невідомі облили зеленкою священника під час богослужіння. Отець належить до так званої упц московського патріархату, яка підтримала війну росії проти України. Інформацію про інцидент поширила донька священника, яка не написала про очевидні причини такого вчинку, інформує «Канал 24». «У Воскресенському храмі Стрия Львівської області настоятелю протоієрею Володимиру Мандзюку вилили зеленку на обличчя прямо під час Божественної літургії, – написала його донька Богдана. Також жінка обурилась та написала, що це її “крик душі”.

“Що робиться в нашій країні. Це мій батько отець Володимир, священник упц у місті Стрий. Сьогодні під час церковного Богослужіння йому вистрілили в обличчя зеленкою так звані націоналісти, які захоплюють наші храми”, – поскаржилась Богдана.

Вона також перелічила, скільки всього нібито “роблять” отці московського патріархату: “Наші батюшки моляться за наших воїнів, за нашу країну, ми молимося церковнослов’янською мовою, допомагаємо чим можемо: грошима, гуманітарною допомогою”. Дочка священника пригрозила людям Богом: “Схаменіться, Бог поругаємий не буває. Кожен з нас за все дасть відповідь перед Богом”.

Натомість у своєму дописі жінка не згадала, що її батько належить до церкви, яка підпорядковується московському патріархату. І не писала, що саме російський патріарх кіріл у березні 2022 року благословив бійців держави-агресорки на війну проти України. Російські ж окупанти чинять в Україні очевидно не по-християнськи – вони вбивають, викрадають, катують, ґвалтують невинних людей, зокрема дітей.

Влада досі не заборонила належність упц до російської православної церкви

Диякон Православної церкви України Іван Петрущак зауважив, що досі влада не заборонила зв’язок рпц із “упц” мп і це шкодить як самій “упц” московського патріархату, так і владі. «Володимир Мандзюк постраждав за “руський мир”. Не за Церкву, не за Христа, не через любов до України, а через любов до московського патріархату», – пояснив Петрущак. Він додав, що російська церква брехатиме, нібито їхній отець постраждав за Христа або віру православну, але це щонайменше маніпуляція. Іван Петрущак припустив, що цього отця ніхто б не ображав, якби він перейшов у Православну церкву України.

Підготувала Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply