Четвер, 9 Лютого

Андріян ГУТНИК: «Якщо Садовий не почує депутатів — він заведе в глухий кут господарку Львова»

Ще 25 січня голова Львівської ОТГ Андрій Садовий запропонував на розгляд депутатському корпусу новий склад виконавчого комітету Львівської об’єднаної територіальної громади. Це створило неабиякий резонанс, адже до його складу, на думку Садового, мали би входити всі заступники бургомістра, і це утворення відразу ж назвали «ручний виконком Садового». Що саме відбулось та який, згідно з законом, мав би бути виконавчий комітет Львівської ОТГ, «Ратуші» пояснив депутат Львівської міської ради від політичної партії ВО «Свобода» Андріян ГУТНИК.

— 25 січня міський голова Львівської ОТГ Андрій Садовий запропонував на розгляд громадськості та депутатського корпусу склад виконкому, який має затверджувати депутатський корпус Львівської міської ради. Зазначу, що запропонував тоді, коли вже минуло понад три місяці від дня виборів до Львівської ОТГ. І, відповідно, голова ОТГ вже давним-давно мав би запропонувати для узгодження з депутатами новий склад виконкому. Виконком, який був фактично затверджений ще минулої каденції, робив спроби працювати і працював наприкінці минулого року, і кілька разів міський голова намагався зібрати його на засідання вже цього року, бо у нього там є більшість. Більшість, яка складається з його підлеглих, тому багато питань, які проходили через громадські слухання у Львові, мали згодом негативну оцінку серед львів’ян. Зокрема, згадаймо вулицю Щурата. Тоді на слухання приходили люди з цілого житлового кварталу. Вони хотіли, щоб їм видали містобудівні умови на 2,5 га земельної ділянки для спорудження багатоповерхової житлової будівлі, без відповідної інфраструктури, для такої кількості потрібен уже якийсь навчальний заклад і проїзні дороги міжквартальні — це все не було передбачено. Активісти висловлювали думку, що ця ділянка наближена до спонсорів партії «Самопоміч» голови ОТГ Садового, і він хоче протягнути це питання через виконком, щоб розрахуватися зі спонсорами партії за недавню коштовну виборчу кампанію. Фактично, громадяни просто не дали проводити цей виконком голові ОТГ.

До речі, один із виконкомів був призначений у кінці дня 31 грудня, з розрахунком, що містяни вже будуть готуватися до новорічних свят і не прийдуть. Але прийшли й активісти, й мешканці будинків. В січні 2021-го була чергова спроба провести цей виконком, причому серед депутатського корпусу нині є багато юристів, які вважають, що він нелегітимний, і що останні  його рішення в листопаді та грудні 2020-го (які були проведені завдяки рішенням судів) будуть скасовувати теж у судах як незаконні.

І Садовий вже, мабуть, зрозумів, що далі тягнути з  новим виконавчим комітетом не можна, бо запропонував свій дивовижний склад виконкому на розгляд депутатського корпусу і громадськості. До його  складу входить він сам, керуюча справами виконкому, його підлегла, вісім його заступників і секретар Львівської міської ради. Ось так просто і без особливої фантазії.

— І що на все це депутатський корпус?

— Фактично виходить, що з 11 членів виконкому, міський голова пропонує себе і дев’ять своїх безпосередніх підлеглих. Тобто голова ОТГ Садовий починає «торги», прекрасно розуміючи, що і громадські активісти Львова, і депутатський корпус однозначно не зможе погодитися на затвердження такого дивного складу виконкому, який виконуватиме будь-які забаганки Андрія Садового. Це даватиме йому можливість протягувати через цей виконком питання нечистих на руку «ділків», не дуже цікавлячись думкою чиновників Львівської міської ради, і приймаючи не завжди законні рішення. Наприклад, коли надають містобудівні умови в інших обласних центрах України, то це затверджує і підписує головний архітектор міста. У Львові ж усе зроблено так, щоб це була фактично, колективна безвідповідальність, узаконення всього: де можна будувати чотири поверхи, збудувати дев’ять. Приймає рішення і це підписує не чиновник, який несе за це відповідальність (і моральну і кримінальну), якщо будуть якісь порушення, а орган, який колегіально фактично ніякої відповідальності вже за це не несе. Міський голова, я впевнений, здогадується, що за такий склад виконкому депутати  ніколи в житті не проголосують і не підтримають.  Але це така розмінна монета, принцип: «Ну давайте будемо торгуватися», «А чому не так?», «Запропонуйте якийсь інший варіант». Тобто, щоб отримати хоча половину, Садовий вимагає все.

— А яким, на Вашу думку, мав би бути склад такого органу?

— У нас, в Україні, в жодному обласному центрі навіть подібного виконкому нема — з такою кількістю підлеглих міського голови. Ну, загалом, як і заступників міського голови  теж занадто багато — аж вісім. У міського голови Берліна — два заступники, у міського голови Кракова — чотири, а міський голова Львова придумав собі вісім заступників, і ще хоче, щоб вони всі увійшли у склад виконкому. Тому я думаю, що в четвер на сесії Львівської міської ради  буде багато дискусій і стосовно структури Львівської міської ради, і стосовно складу виконкому Львівської міської ради. Щодо структури, чиновники Львівської міської ради запропонували збільшити майже на

10 %  їх чисельний склад. Хоча за  останні 5 років  склад  чиновників ЛМР збільшився майже на третину, і тепер нам пропонують і далі роздувати той штат?!! Причому, якщо ми розуміємо, що коли всі структури не тільки у Львові, Україні, а й у світі оптимізують чисельний склад своїх команд, то у Львові райці ЛМР на чолі з міським головою Садовим роблять спроби цю команду збільшити, ще й оточивши голову ОТГ неймовірною кількістю заступників, котрих одночасно намагаються зробити ще й членами виконкому. Будьмо відверті: за законом, взагалі-то, спочатку мала би бути затверджена на сесії ЛМР структура, після чого визначено, хто є персонально цей чи інший заступник, за які питання він відповідає, а вже після цього подавати конкретно прізвища в склад виконкому ЛМР. А голова Львівської ОТГ пан Садовий запропонував склад виконкому, де не вказано персоналій (є тільки керуючий справами міський голова і секретар), а всі решта заступники, які нині не затверджені сесією ЛМР. Юристи стверджують, що це неймовірне беззаконня у стінах Львівської міської ради, і саме тому я впевнений, що в четвер на сесії буде багато дискусій саме щодо цих питань. І я думаю, що  до питань комунальної власності і земельних питань черга не дійде, тому, що депутати будуть впритул займатися саме новим складом виконкому.

Думаю, що тільки на наступній сесії ми нарешті будемо розглядати ті всі  питання, які вже назбиралися, а це, до речі, тисячі ухвал ЛМР,  що потребують негайного розгляду. Впевнений — потрібно ініціювати пришвидшення проведення цих сесій і припинити бавитись у перетягування каната, вдаючи, що одного секретаря Львівської міської ради у виконкомі достатньо для представлення інтересів усього депутатського корпусу.

— А старости мали б входити до складу виконкому?

— 18 населених пунктів долучилось до Львівської ОТГ. У них мали б бути свої представники у  новому виконкомі. Якщо б навіть це були не всі 18 старост тих населених пунктів. Наприклад, якщо взяти такі населені пункти, що входять до Львівської ОТГ, як Підбірці, Винники, Лисиничі, це близько 50 тисяч виборців, які можуть мати від трьох населених пунктів хоча би свого одного старосту. Він і мав би бути представлений у цьому виконкомі, де б відстоював інтереси громади. Маємо велику надію, що дійдемо з колегами-депутатами і з міським головою до якогось компромісу. А компроміс — це коли обидвом сторонам трохи боляче. «Качати права» — це ніколи ще не було гарантією того, що ти досягнеш якогось результату.

— Усі представники доєднаних територій, на Вашу думку, мали б бути представлені в новому виконкомі? 

— Однозначно, всі громади хочуть мати своїх представників, але вважаю, 18 старост у виконкомі — то забагато. Вони би мали проводити якісь перемовини зі сусідніми населеними пунктами і від двох-трьох-чотирьох-п’яти-шести населених пунктів висувати свого кандидата, який би мав входити у склад виконкому.

— Яка процедура затвердження складу?

— Затверджує склад виконкому депутатський корпус Львівської ОТГ на сесії ЛМР. А подає кандидатури — міський голова, і, зокрема, по ОТГ, яка є нині — Андрій Садовий. Садовий має почути бажання своїх виборців, виборців тих населених пунктів, які приєднані до Львова. І подавати кандидатури вже на свій розсуд, обговорюючи це, можливо, з громадою, можливо, з представниками депутатського корпусу і висувати ці кандидатури на розгляд сесії ЛМР.

— З Вашого досвіду, чи почує міський голова громаду Львівської ОТГ, чи ні?

— Я думаю, що має почути, бо якщо не захоче чути львівську громаду, не захоче чути представників-депутатів Львівської ОТГ — він буде заводити у глухий кут усю господарку Львова. Тому, сподіваємось, що він все-таки почує й ухвалить правильне рішення.

Христина СЛЮСАРЧУК

до теми

У Садового — мінус три заступники

«У міській раді відбуваються важливі кадрові зміни. Хочу подякувати за плідну багаторічну роботу важливим для міста і для мене людям», — написав Андрій Садовий у своєму телеграм-каналі. Геннадій Васьків — заступник міського голови з фінансово-економічних питань; Сергій Бабак — заступник з питань безпеки міста; Марта Литвинюк — керуюча справами виконкому — усі вони ухвалили рішення про завершення роботи на посадах.

Share.

Leave A Reply