Понеділок, 20 Березня

Чудо-перехід

На вулиці Бандери облаштували перший у Львові діагональний перехід: перетинати перехрестя стало простіше. Як повідомила пресслужба Львівскьої міської ради, на перехресті вул. Бандери – Антоновича – Русових з’явився перший у Львові регульований діагональний пішохідний перехід. Це означає, що люди можуть переходити через проїжджу частину не тільки по периметру перехрестя, але й через його центр. Окрім дорожньої розмітки, світлофорний об’єкт у цій локації доукомплектували ще двома пішохідними світлофорами та змінили регулювання.

Такий вид переходу – нестандартний і застосовують його на тих ділянках, де є інтенсивний рух пішоходів, і де для того, щоб дістатися з точки А в точку Б, людям треба перетинати дві та більше доріг. А завдяки діагональному переходу вони затрачають менше часу на цей маневр.

«Тепер рух на вул. Бандери зі сторони вул. Героїв УПА здійснюється у двох фазах регулювання. Для цього на перехресті встановили додаткову секцію з зеленою стрілкою, яка дозволяє транспорту здійснювати поворот на вул. Русових. А на лінзи світлофора нанесли маски, які вказують дозволені напрямки руху. Ці зміни зроблені для того, щоб безконфліктно пропускати пішоходів та велосипедистів через діагональний перехід», – пояснили у ЛКП «Львівавтодор».

Як зауважив керівник управління вуличної інфраструктури ЛМР Павло Сирватка, аби пріоретизувати рух громадського транспорту, на цьому перехресті планують запровадити й адаптивне світлофорне регулювання. Воно дозволяє оптимізувати тривалість фаз, аби не надавати зелений сигнал у напрямку, де немає транспорту чи пішоходів. Такі «розумні» світлофори у Львові працюють вздовж трамвайних маршрутів №2, №6 та №8.

Нагадаємо, в межах реконструкції вул. Бандери передбачено будівництво та реконструкцію світлофорних об’єктів на 5 перехрестях. На сьогодні таке регулювання здійснюється на 4 з них – на перетині з вулицями Політехнічною, Антоновича, Героїв УПА та Федьковича.

«Добрі новини з вулиці Бандери: повноцінно запрацював діагональний перехід! Є і знаки, і розмітка, і найголовніше – світлофор. Треба ще нанести розмітку велопереїзду. Як бачимо, людям вже зручно», – пишуть на сторінці ГО «Зручне місто».

Проте більшості водіїв та пішоходів такий перехід наразі «не зайшов». Є думки, що він занадто аварійний та «сприятиме» виникненню різноманітних ДТП…

Олег ДОВГАНИК, головний редактор ІВ «Четверта студія»

Share.

Leave A Reply