П’ятниця, 2 Червня

Олександр Турчинов: «Для України життєво важливо, хто очолить Львів»

Олександр Турчинов, який нині керує центральним виборчим штабом «Європейської Солідарності», закликав львів’ян обрати головою Львівської ОТГ Олега Синютку.

Він зазначив, що на місцевих виборах вирішується доля України, бо саме на цих виборах точиться боротьба між двома таборами. «З одного боку — проукраїнські сили, а з іншого — колаборанти, капітулянти, популісти, проросійські сили. І в цих умовах надзвичайно важливо, хто стане очільником Львова, — сказав він під час пресконференції «Україна та Львів напередодні місцевих виборів», яка відбулась у Львівському пресклубі, пише DailyLviv.

Олександр Турчинов наголосив, що для нього Львів завжди був духовним, культурним, моральним камертоном України. «Тут був форпост української ідеї, незалежності, ідентичності. Не все одно, хто керуватиме цим містом. Іноді доводиться чути, аби голова був добрим господарником. Але в нинішний напружений час не може Львовом керувати господарник, якому все одно, з ким домовитись заради тих чи інших питань. Це — небезпечно для всієї України. Нам потрібен очільник Львова, який би ставив на порядок денний не лише господарські питання, а й був справжнім патріотом. Львів повинен залишатись форпостом, прапором, на який всі орієнтуються, вся Україна», — підкреслив він.

Пан Турчинов зазначив: у керівній партії «Слуга народу» навіть не приховують, що після місцевих виборів будуть об’єднуватись із медведчуківською силою ОПЗЖ. «Вони будуть знову намагатися повернути нас в обійми московських катів. Це — принизлива форма капітулянтства, яка загрожує суверенній Україні. Львів показав свою чітку позицію на президентських і парламентських виборах. Я сподіваюсь, що на виборах 25 жовтня львів’яни прийдуть на дільниці і проголосують за «Європейську Солідарність» та Олега Синютку. Нам потрібні лідери, здатні вирішити і місцеві проблеми і стати надійним щитом для всієї України».

Олександр Турчинов також прокоментував запитання журналіста про заяву Андрія Садового від 2014 року, що «ми вже програли цю війну».

«Капітулянтські настрої тоді не були рідкістю, але було боляче почути цю позицію, капітулянтський настрій від очільника Львова. Але пан мер промахнувся у прогнозах: Україна не програла війни. Ми змогли не лише зупинити ворога, а й звільнити частину окупованої території. Патріоти, українці робили це ціною свого життя. Хлопці-добровольці в спортивних штанях і кедах йшли проти танків. Саме вони допомогли тоді вистояти і сформувати армію. Ми не програли і не програємо цю війну. Ми переможемо», — додав  Турчинов.

До Олександра Турчинова звернувся у прямому ефірі один із глядачів не як до політика, а як до пастора із запитанням: «Всіляка влада від Бога?».

«Бог дає владу, щоб підсилити народ. А іноді таку, щоб покарати або чогось навчити. Але Україні потрібна нова влада — від Бога і така, щоб була з Богом. На жаль, очільники Банкової в Бога не вірять. Не розуміють свій народ, його мову, принижують армію. Віра, мова, армія — не порожні слова. Коли влада буде не лише від Бога, а й з Богом — тільки тоді ми зможемо вистояти»,  — сказав він.

Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply