Четвер, 23 Березня

Два бюджетні мільйони гривень викрадено!

А хто ж із підлеглих Садового прикривав цю аферу?

На заволодінні бюджетними коштами міста Львова ДБР викрило керівників фірм, які вивозили відходи зі Львова на стихійні сміттєзвалища. Про це ”Ратуші” повідомили у пресслужбі ДБР. У крадіжці бюджетних коштів під час вивезення сміття зі Львова підозрюють п’ятьох осіб (з них четверо — у складі організованої злочинної групи) з-поміж керівництва організацій, які мали укладені договори з Львівською міськрадою на утилізацію відходів.

“Встановлено, що службові особи підприємств разом із підприємцями-субпідрядниками (які фактично займаються вивезенням твердих побутових відходів) впродовж 2020 року шляхом завищення витрат на вивезення сміття зі Львова заволоділи бюджетними коштами на загальну суму понад 2 млн грн, подаючи для оплати до уповноважених структурних підрозділів Львівської міськради підроблені офіційні документи із внесеними до них неправдивими відомостями (у частині завищеної відстані їх перевезення та пробігу транспортних засобів)”, — розповідають у прокуратурі.

Як з’ясували правоохоронці, злочинці вивозили сміття у нічний час за межі Львова і захоронювали на несанкціонованих сміттєзвалищах без дозволів органів місцевого самоврядування. Різницю між документально освоєними та фактично витраченими коштами згодом розділяли між усіма учасниками.

У ході проведення 23-х обшуків на території Львівської, Київської, Житомирської, Тернопільської, Хмельницької, Рівненської, Івано-Франківської та Закарпатської областей вилучено: бухгалтерську документацію, мобільні телефони, чорнові записи та інші докази причетності осіб до скоєння злочину.

“Наразі тривають слідчі дії, вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та відсторонення від посад. Встановлюється причетність службових осіб з-поміж замовників робіт до вчинення вказаного правопорушення”, — додають у Львівській обласній прокуратурі. Питання, яке зависло в повітрі: а яка роль у всій цій злочинній схемі чиновників Львівської міської ради, котрі перераховували кошти перевізникам, не переймаючись тим, як використовують бюджетні гроші міста Львова?

Зазначають, що злочинцям загрожує покарання позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи провадити певну діяльність на строк до 3-х років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, журналісти програми “Вечір з Миколою Княжицьким”, провівши власне розслідування маршрутів руху сміттєвозів, з’ясували, що львівським сміттям завалюють заповідник у Білогорщі. Крім цього, непотріб зі Львова надалі тероризує Червоноград та села довкола обласного центру.

Від Садового вимагали пояснень, чому львівським сміттям завалюють заповідники. У мерії повідомили, що проведуть службове засідання щодо виявленого сміття і щодо можливої причетності до цього львівських перевізників. Додамо, що сміття зі Львова вже не раз помічали в інших областях України. Зокрема, у вересні тонни львівських відходів знайшли на Житомирщині. Мешканці Старокостянтинова Хмельницької області виступили проти того, що до них звозять львівське сміття.

Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply