Середа, 7 Червня

Ефект Макдональдсу

Днями Львів сколихнула новина – у місті нарешті запрацювали ресторани Макдональдс. Ну як ресторани – одні з улюблених закладів багатьох містян. Тут можна попити смачну каву, щось перекусити чи поїхати ввечері на Макдрайв на приємну розмову. Але відкриття цих закладів з часу війни показало проблему суспільства – традиційно на просторах Фейсбуку з’явилось дуже багато критиканів та крикунів про те, як, мовляв, взагалі можна їсти в Макдональдсі.

Ні, не подумайте, цей заклад не заплатив за цей текст і це в жодному разі не реклама. Визнаю, що часто ця їжа справді буває шкідливою й інколи краще піти поїсти щось більш їстівне, вибачте, за тавтологію. Проте чому у двадцять першому столітті на восьмому місяці війни ми далі критикуємо стиль життя чи смаки інших людей?

   Ну любить людина Макдональдс – ну нехай собі їсть. Хоче стояти годину в черзі на Макдрайв – це її вибір. Нікого не змушують там простоювати. Так, біля Макдаку в центрі в перший же день відкриття з’явились військові комісари з повістками (це окрема тема). Так, на проспекті Чорновола всі водії паркуються на смузі руху для маршруток, що створює незручності для пасажирів громадського транспорту. Там, до слова, вже працює поліція, яка теж живиться з цією ситуації і масово виписує штрафи за порушення правил дорожнього руху.

Але я не про це. А про людську психологію. За вісім місяців війни ми вже настільки звикли до неї, що повернулись до звичного життя, яке, на жаль, дуже часто зводиться до обсирання у Фейсбуці. Ми забуваємо про свої проблеми, забуваємо за оточення, за батьків, друзів, коханих. Нам дай когось обісрати в соцмережах. А якщо зі сторінки без імені – взагалі кайф.

Маємо пам’ятати, що щасливі люди не обговорюють життя інших – вони живуть своїм життям. Давайте і ми будемо так робити. Цінувати й цінуватись, критикувати по суті і владу – тих людей, які живуть за наші з вами податки і зобов’язані забезпечувати комфорт та інфраструктуру – життєдіяльність міста, області, роботу громадського транспорту, покладання бруківки, ремонту дитячих майданчиків тощо.

   Давайте будемо вимагати і критикувати владу за відсутність чіткої інформації про те, що під час тривоги ми дуже часто не знаємо (і не хочемо знати чомусь), куди потрібно ховатись і що справді варто носити з собою в сумці. Береженого Бог береже і ця істина стара і добра, як хороше вино.

А те, чи хтось створив чергу в Макдональдсі, нас хвилювати не повинно. Ну постояли собі люди годину в черзі, з’їли картоплю фрі, ваше життя від цього стало краще? Змінилось хоч якось? Та ні. Так отож. ДумайТЕ!

Олег ДОВГАНИК, головний редактор ІВ Четверта студія

P.S. McDonald’s закрив усі свої заклади в Україні 24 лютого після початку повномасштабного вторгнення росії. Компанія пояснила це міркуваннями безпеки. До перемовин про відкриття ресторанів долучилося навіть МЗС. Міністр Дмитро Кулеба раніше повідомив, що відомство обговорює проблему McDonald’s не лише з українським представництвом та глобальною штаб-квартирою компанії, а й з урядом США на офіційних зустрічах, пише «Форбс». У червні CEO McDonald’s в Україні Юлія Бадрітдінова в інтерв’ю Forbes повідомила, що мережа готується відновити роботу своїх закладів в Україні.

Share.

Leave A Reply