Вівторок, 30 Травня

Фейкові “монахині” просять перевести кошти…

У соцмережах аферисти прокручують стару-нову схему

У Новояворівську та районі шахраї прокручують у соцмережах стару-нову аферу, створюючи фейкові фейсбук-сторінки монахинь. Про це повідомляють у спільноті “Типовий Новояворівськ”.

Шахраї створюють фальшиві сторінки у фейсбуці з таким самим іменем, фото як на справжніх сторінках монахинь, та пишуть до мешканців міста, запитують як справи, та просять допомогти грошима атовцям. Мовляв, потрібно перевести кошти хлопцям в АТО, поповнити мобільні рахунки, на прохання капелана, а самі монахині не мають можливості перекинути, але неодмінно повернуть кошти. Зайвим буде казати, що, на жаль, номери та рахунки, які вони вказують, не мають жодного стосунку до атовців.

Про шахрайство повідомила одна з монахинь Рафаїла Чучман у фейсбуку. „Сьогодні мені повідомили, що від мого імені пишуть та просять про кошти.  Це — шахраї. Ніколи не надсилала в месенджері прохання про кошти.

Дуже прикро, що хтось таким займається”, — написала черниця. Також монахиня Софія Летнянка написала пост, де повідомляє про фейкову сторінку, з якої нібито від її імені просять гроші. „Прошу, не вірте і блокуйте цей акаунт!!!” — закликала вона.

Схема такого видурення коштів — далеко не нова. Ще два роки тому соцмережі сколихнула хвиля фейкових сторінок священників та монахинь. До людини додаються у друзі, буцімто, сестра, чи отець (прототипи — реальні люди) і починають з того, що, мовляв, це нова сторінка, доступ до старої втрачено. Після кількох ознайомчих речень — просять грошей. Зазвичай вказують благодійні цілі. Жертвою зловмисників став два роки тому і Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Юстин (Бойко), чию фейкову сторінку також створили. Отець тоді оперативно повідомив про подію на своїй справжній фейсбук-сторінці і закликав не вестися на провокації.

С.П.

Share.

Leave A Reply