П’ятниця, 29 Березня

Іван РУДНИЦЬКИЙ: «Доведеться шукати варіанти, як пройти цей опалювальний сезон»

Львівтеплоенерго повідомило про підготовку громадських слухань щодо нових тарифів на тепло у Львові. «Ратуша» попросила прокоментувати цю інформацію депутата Львівської міської ради від «Європейської Солідарності», члена комісії міської інфраструктури, інженерного та житлового господарства Івана Рудницького.

Міський обранець зазначив, що справді, тепер ситуація в житлово-комунальній галузі дуже складна у зв’язку із тим, що ціни на газ суттєво зросли. «Пригадуємо, ще кілька років тому ціна за 1 тисячу кубометрів газу була 50-60 доларів, а тепер вона сягнула понад 1000 доларів. Тому ми отримуємо високий тариф за теплопостачання і гарячу воду. Але нині держава не дуже солідно поставилася до громадян, до міст, до органів місцевого самоврядування. Поясню, чому.

Нещодавно Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (скорочено НКРЕКП) видала постанову, якою дала право формувати тарифи на опалення та гаряче водопостачання місцевим виконавчим комітетам. Це відбулося акурат зі зростанням тарифів, і центральна влада вирішила не компенсувати різниці в тарифах, а просто передати це на органи місцевого самоврядування, — каже Іван Рудницький. — Що це означає? Ситуація буде дуже складною, оскільки зараз у Львові тарифи на опалення в середньому 2000 грн за одну гігакалорію, і через зростання ціни на газ всі тарифи суттєво зростуть, а місцевим виконавчим комітетам доведеться обирати — чи піднімати ціни на комунальні послуги, чи шукати кошти на компенсацію різниці.

Лише за попередніми підрахунками, до кінця року ця сума становитиме понад 1 млрд гривень, щоб місцеві Теплоенерго могли надавати послуги мешканцям міста Львова за старими цінами. Звичайно, таких коштів немає у бюджету Львова чи інших міст України.

Саме тому доведеться шукати варіанти, можливо, якісь нестандартні рішення, як пройти цей опалювальний сезон. Нині Асоціація міст України намагається укласти з урядом угоду, щоб ціна на газ була якимось чином зафіксована. Наприклад, мешканці ще мають фіксовану ціну до квітня наступного року — близько 8 грн за 1 метр кубічний газу. Відповідно, потрібно зафіксувати ціни і для підприємств та виробництва. Тим паче, комунальні підприємства, які забезпечують львів’ян послугами, потребують коштовної модернізації, бо якщо залишати все так, як є, перспектива у нас невтішна», — пояснив депутат.

Христина СЛЮСАРЧУК

   Публікація у рамках Програми висвітлення діяльності Львівської міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів у засобах масової інформації.
Share.

Leave A Reply