Четвер, 8 Червня

Кишенькові вовкодави

Бійку йорка і шпіца розглядали у Личаківському суді

Личаківський районний суд Львова розглядав справу про бійку… двох декоративних собак. Власника йоркширського тер’єра, який покусав шпіца, оштрафували на 85 грн, — пише «Захід.нет».

Як вказано у постанові суду за 7 грудня, бійка двох декоративних собак (їхня вага не перевищує 5 кг) трапилась 10 жовтня на вул. Ольжича біля будинку № 6. 31-річний львів’янин разом із йорком прийшов до свого друга, який живе у приватному будинку на вул. Ольжича. Він залишив собаку у дворі, а сам зайшов у будинок. Почувши гавкіт, він побачив, що йорк вибіг на вулицю та почав кидатись на чоловіка зі шпіцом, які проходили повз будинок.

У суді власник йорка розповів, що вийшов із будинку, щоб забрати свого собаку, але погано зачинив двері й за ним вибігла вівчарка його друга. Львів’янин пояснив, що йому довелось тримати вівчарку і у цей час його собака покусав шпіца. Після цього власник шпіца написав заяву в поліцію.

Справу про бійку двох декоративних собак розглядав суддя Назар Стрепко. Він присудив 85 грн штрафу власнику йорка за порушення правил утримання собак. Львів’янин також має сплатити 420 грн судового збору.

«Враховуючи вищенаведене, особу правопорушника, тяжкість скоєного, те, що у скоєному чисто сердечно розкаюється, а також те, що останній намагався запобігти завданню шкоди його собакою, однак це йому не вдалось внаслідок збігу обставин, незалежних від нього, а тому до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, однак без конфіскації собаки», — сказано в постанові суду.

Гавкнув чи завив — плати штраф

Для українців такі судові справи — поки що дивовижа. «Суди вже почали розглядати собачі справи. Далі дійде й до котячих», — висловив думку один з користувачів соцмереж. Але за кордоном нормальна річ, що власники відповідальні не тільки за утримання тварини, а й за її поведінку. І нерідко ця відповідальність адміністративна., — пишуть на сайті http://urbanua.org.

Наприклад, в Австрії собакам не можна перебувати в магазинах, кафе, пляжах і дитячих майданчиках.

В Іспанії за появу собаки на пляжі загрожує штраф в розмірі 600 євро.

В Італії, якщо ви вигулюєте собаку менше трьох разів на день, вам загрожує штраф в розмірі 500 євро.

У Великій Британії ви можете сісти в тюрму на строк до 5 років, якщо ваша собака напала на людину.

У Франції власник собаки не має права створювати незручності для оточення: вона може гавкати, вити, бути агресивною. Якщо вихованець заважає сусідам, то вони цілком можуть написати скаргу до відповідних органів, і тоді власнику доведеться заплатити штраф (650 євро), при повторному випадку — розлучитися з собакою або знайти собі інше житло. Собака, що напала на людину, майже завжди підлягає усиплянню.

Опікуни собак намагаються всіляко стежити за ними на прогулянках, щоб вони нікого не налякали, — за це теж можна отримати штраф (до 5000 євро). Штраф за неприбирання екскрементів собаки на вулиці — 850 євро.

Світлана АНДРОСЮК

Share.

Leave A Reply