Середа, 7 Червня

Мінкульт оприлюднив список зруйнованих окупантами об’єктів

Російські окупанти продовжують руйнувати міста, вбивати людей та знищувати культурну спадщину українців. Мінкульт оприлюднив попередній список об’єктів, які зруйнували або пошкодили окупанти, пише «УП».

“Росія стратегічно руйнує не лише українські міста та інфраструктуру, але також й українську культурну спадщину. Музеї, архітектурні пам’ятки, палаци, церкви стають цілями російських ракет та обстрілів. Адже справжня мета путіна — винищення української нації, культури, історії та ідентичності”, — йдеться у повідомленні Міністерства.

Святогірська Лавра до…

…і після

До списку увійшли: будівля краєзнавчого музею в Охтирці; музей українських старожитностей у Чернігові; кінотеатр Щорса у Чернігові;    садиба Попова у Запорізькій області; Святогірська лавра; будівля Харківського національного університету; будинок “Слово” у Харкові; церква Різдва Пресвятої Богородиці ХІХ століття на Житомирщині; музей з роботами Марії Приймаченко на Київщині тощо.

Кінотеатр ім. Щорса у Чернігові до…

…і після

Міністерство культури спільно з Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки продовжує збирати докази варварства російських окупантів, які стосуються культурної спадщини. Надсилати фото- або відео-докази про руйнування з усіх регіонів України можна через портал https://culturecrimes.mkip.gov.ua. Верифіковані матеріали можуть бути передані Міжнародному кримінальному суді в Гаазі для проведення слідчих дій.

Нагадаємо, Мінкульт нещодавно запустив платформу, де українці можуть розповідати про війну іноземцям.

Підготувала Наталя БОРИСЛАВСЬКА

Share.

Leave A Reply