Четвер, 1 Червня

На що піде бюджет розвитку

На засіданні сесії Львівської міської ради 11 березня депутати погодили частину бюджету розвитку міста на 2021 рік. Зокрема, передбачили гроші на освіту, медицину та спорт.

Депутати Львівської міської ради на засіданні сесії 11 березня розглянули ухвалу про бюджет розвитку міста на 2021 рік. На цьому засіданні депутати вирішили проголосувати лише за гуманітарний блок бюджету розвитку, а решту напрямів, зокрема ремонти доріг, перенесли на засідання 25 березня, інформує «Захід.нет».

На сесії погодили ремонти і закупівлю нового обладнання у міські медичні заклади — на це передбачили 227,5 млн грн. На капітальний ремонт відділення кардіохірургії та трансплантації серця Клінічної лікарні швидкої допомоги витратять 3 млн грн. На ремонт даху 8-ї міської клінічної лікарні на вул. В. Навроцького передбачили 2,5 млн грн. На ремонт цокольного поверху під відділення фізичної реабілітації та раннього втручання на вул. Генерала Чупринки, 61 витратять 2,1 млн грн.

Депутати передбачили гроші на закупівлю медичного обладнання в лікарні. Міська дитяча клінічна лікарня отримає 14,5 млн грн із бюджету розвитку на придбання нейроонкологічного обладнання. Ця ж лікарня отримає ще 8 млн грн для відділення реанімації. Для центру кохлеарної імплантації дитяча лікарня отримає 7,7 млн грн. Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги отримає 12 млн грн на придбання ШВЛ. Ще 7 млн грн з бюджету розвитку передбачили для придбання мамографа у 6-ту міську поліклініку Львова. 25 млн грн отримає управління охорони здоров’я ЛМР на придбання обладнання для міських лікарень і поліклінік.

Понад 230 млн грн депутати передбачили на заклади освіти Львова. Ці кошти витратять на ремонти у міських школах, садочках, спортивних майданчиках навчальних закладів, їдалень тощо. У 2021 році планують реконструювати школу-садок «Провесінь», що на вул. Тракт Глинянський (7,8 млн грн). Також цього року добудують школу № 41 у Брюховичах (25 млн грн) та облаштують новий корпус у школі № 74 у смт Рудно (11,7 млн грн). У мікрорайоні Білогорща планують збудувати новий дитячий садок (6,5 млн грн).

На культуру в 2021 році в бюджеті розвитку передбачили 84 млн грн. Ці кошти витратять на придбання обладнання та ремонт для мистецьких шкіл, народних домів, музеїв тощо. На ремонт народних домів у населених пунктах Львівської МТГ передбачили 5 млн грн. На капітальний ремонт Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва на вул. Гнатюка виділять 6,6 млн грн. Ще 2,2 млн грн витратять на капремонт внутрішнього дворику Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки.

Окрім того, депутати передбачили по 33 млн грн для кожної районної адміністрації та 88,6 млн грн для реалізації проєктів-переможців Громадського бюджету.

Коментар

Юрій ЛОМАГА, депутат Львівської міської ради від фракції «Європейська Солідарність»:

— Бюджет розвитку Львова — бюджет повернення боргів та бюджет реалізації передвиборчих обіцянок міського голови Львова. Так бути не може. Якщо він наобіцяв, то буде людям обіцяне віддавати. Але точно цього не робитимуть за нього депутати. Депутати уважно все вивчають на комісіях та надають свої рекомендації бюджетній комісії. Такими блоками ми і затверджуватимемо бюджет розвитку. Медицина залишається пріоритетом для депутатського корпусу. Важливо, що близько 300 млн грн буде спрямовано на потреби галузі. Це більше, аніж виділяли на неї у період 2015 — 2019 років. Ми відвідали заклади охорони здоров’я Львова і бачили, в якому стані у нас перебувають ці приміщення. Відтак кошти з бюджету розвитку скерують на капітальні ремонти, відкриття нових відділень у лікарнях та придбання сучасного обладнання. У відсотковому співвідношенні кошти розподілять 65 % на ремонти приміщень і 35 % на закупівлю обладнання. Важливо, що все обладнання ми вирішили купувати без лізингів. Місто придбає його за повну вартість, а не купуватиме його з розтермінуванням під відсоток. Таким чином нам вдасться заощадити для міста 20 млн грн.

Share.

Leave A Reply