Омікрон: ковід, який не вбиває
Львівщина — «чемпіон» із зараження!
Станом на 1 лютого, на Львівщині зафіксували 3411 нових випадків Covid-19. Госпіталізували 306 осіб. За попередню добу у Львівській області провели 3954 дослідження на коронавірус. Згідно з результатами, позитивні показники виявили у 3411-ти осіб. Окрім того, за добу, що минула з діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 306 осіб. Скерували на самоізоляцію — 2350 людей. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 2656 осіб. Летальних випадків — 12. В реанімації перебуває 139 пацієнтів, з них на апаратах ШВЛ — 50. У стаціонарах перебувають 2040 осіб (ліжкова мережа заповнена на 38,18 %). Серед них 418 людей — вакциновані (в т.ч. двома дозами — 383), — інформує департамент охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації.
До слова, 3411 нових випадків — це найбільша кількість нових випадків серед усіх областей України. В лідерах також є Одеська, Харківська та Вінницька області.
Медики кажуть, що більшість хворих на Львівщині інфіковані штамом «Омікрон», який здебільшого не протікає важко. Проте в цьому і вся небезпека: симптоми «Омікрону» нагадують звичайну застуду, на які люди не зважають й продовжують ходити на роботу, їздити у громадському транспорті та заражати інших. Тому, на думку експертів, пік коронавірусу на Львівщині лише попереду.
За словами членкині Головної управи Українського лікарського товариства у Львові, лікарки-інфекціоністки Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Наталії Смолинець, штам «Омікрону» пацієнти переносять дещо легше. Однак «Омікрон» більше ніж удвічі заразний, ніж «Дельта». Серед основних симптомів лікарка виділяє такі:
– головний біль;
– закладеність носа;
– часте чхання;
– закладеність горла;
– ларингіт, втрата голосу;
– сильний біль, або відчуття, що дере в горлі;
– хриплий голос;
– нежить;
– втома.
Як зазначила Наталія Смолинець, також у пацієнтів можна спостерігати помірно виражену інтоксикацію, нудоту, брак апетиту, слабкість, озноб чи тремтіння, лихоманку. Рідше трапляються симптоми втрати або спотворення нюху та смаку. «Однак деякі пацієнти мають гарячку і температура може підійматися до 40 градусів. Особливо це стосується дітей. Під час цієї хвилі ми бачимо серйозне зростання рівня захворюваності у дітей. Хвороба може проявлятися у них значним болем у горлі. Також може бути діарея», — зазначила лікарка.
Хворіють діти
Обласна дитяча лікарня «Охматдит» у Львові вже заповнена на 90 %. Також уперше за час пандемії у місті довелося відкрити ще одну дитячу лікарню з «ковід»-відділенням, — інформує «Радіо Свобода».
Вранці у понеділок, 31 січня, у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охматдит» зареєстровано 123 дитини з підтвердженим діагнозом COVID. Здебільшого у них висока температура та нежить. Лікарі наголошують, що такої кількості хворих дітей в Україні не було під час минулих хвиль пандемії. «Такої кількості дітей у нас раніше не було, максимально було 50 у жовтні, — розповідає Олександра Бурда, директорка лікарні «Охматдит» у Львівській області. — Але раніше пацієнти могли у нас довше лежати, а зараз у нас швидший оборот пацієнтів: якщо вони стабілізовані, то через три дні ми їх відправляємо додому». Через високу захворюваність на коронавірусну інфекцію серед дітей у місті екстрено відкрили ще одне дитяче «ковід»-відділення: там можуть прийняти ще 100 малюків. З початку відкриття до відділення вже шпиталізували 73 дитини. Наймолодшому пацієнтові було лише три тижні: він потрапив до відділення реанімації новонароджених із високою температурою, млявий, відмовлявся від їжі. Малюка під’єднали до кисню, після чого він почав одужувати: його вже виписали з реанімації. Лікарі підозрюють, що діти у Львові хворіють на новий штам коронавірусу «Омікрон»: він набагато заразніший за «Дельту», яка «накрила» Україну під час минулої хвилі пандемії. «Діти дуже схильні хворіти на цей штам вірусу, він дуже контагіозний (заразний. — Ред.), — пояснює Зоряна Іванюк, заступник медичного директора з анестезіологічної служби дитячої лікарні Львова. — Не виключено, що ми всі повинні перехворіти на нього. Але дякувати Господу, перебіг хвороби при цьому штамі легший, ніж те, що попередні штами викликали».
У Львові дітей із коронавірусом чи підозрою на нього приймають ще в міській дитячій лікарні на Орлика. За даними міськради Львова, у лікарню на Орлика станом на ранок 31 січня госпіталізували 87 дітей з підтвердженим Сovid. Ще у 5 діток — підозра на цю недугу. Загалом лікарня може прийняти 100 дітей з коронавірусом. Як уточнила керівниця Центру педіатрії міської дитячої лікарні Ірина Бережна, стан госпіталізованих діток — середньої важкості. Одна дитина в реанімації, але її життю нічого не загрожує. Наймолодшій дитині, яка перебуває на лікуванні, — два місяці, найстаршій — 16 років. Медики наголошують, що вірус почав частіше вражати дітей. Тому, якщо у вашої дитини є ознаки хвороби, спочатку потрібно зателефонувати сімейному лікарю.
Симптоми дітей, яких госпіталізовують у лікарні — дуже висока температура тіла, охриплість голосу, характерні прояви ларингіту, що дуже небезпечний у маленьких дітей, тому що вони стають киснево залежними, — розповіла Марія Синенька, завідувачка Сovid-зони Львівської обласної дитячої лікарні «Охматдит».
Христина СЛЮСАРЧУК