П’ятниця, 31 Березня

Ореста Фурдичка засуджено на вісім років!

Колишній голова Львівської облради давно до цього йшов

ТАКОГО ніхто не очікував. Ексдиректора Інституту агроекології та природокористування НААН України Ореста Фурдичка засудили до 8-ми років позбавлення волі, повідомила пресслужба САП. 30 липня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду (Олег Коліуш, Ярослав Шкодін та Олег Ткаченко), після багаторічної тяганини, оголосила вирок, який усіх шокував! Колишнього директора Інституту агроекології та природокористування НААН України визнано винуватим у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди за виділення під будівництво земельних ділянок, що належать Інституту.

Нагадаємо, що «короля львівських лісів» Ореста Фурдичка було затримано ще у грудні 2017 року неподалік від його місця роботи, одразу після одержання ним першої частини неправомірної вигоди — 300 тисяч доларів. Загалом сума неправомірної вигоди сягала 500 тисяч доларів. За даними Національного антикорупційного бюро України, Фурдичко, діючи у змові з колишнім директором підприємства «Сател Українка», вимагав

500 000 доларів за обіцянку не перешкоджати законній діяльності приватному підприємцю (засновникові компанії «Сател Українка»), пов’язаній із використанням земель фонду Національної академії аграрних наук України (не розривати договір спільної діяльності із будівництва житлового комплексу на земельній ділянці Інституту). Суд, зваживши на докази, що були зібрані в рамках досудового розслідування детективами НАБУ та прокурорами САП, визнав ексдиректора Інституту винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України, та призначив покарання — 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими обов’язками, строком на 3 роки та конфіскацією майна.

Орест Фурдичко був народним депутатом 3-го скликання (самовисування по округу № 125, на той час він — член Аграрної партії України), у 1997 — 1998 рр. — голова Львівської обласної ради.

Фурдичко Орест Іванович володів дев’ятьма квартирами, двома будинками, трьома автомобілями та отримував високі зарплати, пенсії та допомоги. 12 січня 2018 у ЗМІ з’явилась інформація, що Солом’янський районний суд Києва не відсторонив його від посади директора Інституту агроекології, також О. Фурдичку було обрано запобіжний захід — тримання під вартою терміном 60 діб з альтернативою застави в 3 млн гривень.  До вироку суду пан Фурдичко перебував на свободі, заплативши ці 3 мільйони гривень. Все йшло як завжди — і раптом вісім років за ґратами! Вирок Вищого антикорупційного суду може бути оскаржений впродовж 30 днів з моменту його проголошення, тому — не поспішаймо.

Нагадаємо, що Фурдичко Орест Іванович народився 10 жовтня 1952 року в селі Стрільбичі Старосамбірського району  У 1975 році закінчив Львівський лісотехнічний інститут. Впродовж 1981 — 1989 років був директором Сколівського держлісгоспу об’єднання «Львівліс». З 1990 по 1997 рік — генеральний директор Державного лісогосподарського об’єднання «Львівліс». У лютому 1993 року стає членом-кореспондентом Української академії екологічних наук, у червні того ж року — академіком Академії економічних наук України, у листопаді — Лісівничої академії наук України. Вчене звання професора присвоєно у 1997 році.

У 2005 — 2012 роках — директор Інституту агроекології Української академії аграрних наук.

Заслужений працівник сільського господарства України,, повний кавалер ордена «За заслуги» всіх трьох ступенів, ордена Ярослава Мудрого V ступеня. Вільно володіє польською і німецькою мовами. Є батьком співака Андрія «Князя». До речі, за його фінансування світ побачило псевдодослідження про істинно князівські корені сім’ї Фурдичків «Стрільбицькі князі» та нашвидкуруч виготовлено родовий герб новоспечених самбірських аристократів. За немилосердне вирубування лісів та вміння перетворювати дерева на гроші, його називали «різником гір», «нещадним цирульником Карпат» і присвятили  приказку: «Бережись, смерічко, бо їде Фурдичко!». У 1997 році в газеті «День» вийшла моя викривальна стаття про діяння та схеми Ореста Фурдичка на Львівщині «Він вийшов із лісу», за яку виданню обіцяли судовий позов, якого я так чомусь і не дочекався. Зрозуміло, що без прикриття численних кураторів у силових органах та політичних еліт області Орест Фурдичко провадити свою діяльність аж ніяк не міг би.

Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply