Паралельні світи Назарія Брезіцького
У центрі Львова, на площі князя Ярослава Осмомисла, є кафе «Перлина», приватизоване Назарієм Брезіцьким за сумнівних обставин. Скандал з тою приватизацією мав неприємний післясмак, адже йшлося про підробку документації на будівлю, що знаходиться в охоронній зоні Львова.
Площа Князя Ярослава Осмомисла знаходиться у Галицькому районі – північній частині історичного центру міста, і належить до світової спадщини ЮНЕСКО як частина об’єкта «Ансамбль історичного центру Львова.
Назарій Брезіцький без дозволу на початок будівництва розпочав перебудовувати «Перлину». Безумовно, він усвідомлював що робить, адже у Львові добре відомо, що сплати штрафи набагато легше і дешевше, ніж погодити всі дозволи у влади Львова.
Однак цього разу Назарію не пощастило, адже перебудова «Перлини» співпала з його участю у кампанії виборів мера Львова, в якій він себе позиціонував як борець з корупцією і захисник інтересів простих мешканців, в тому числі в боротьбі з незаконними забудовами.
Восени 2020 року заступника міського голови Андрія Москаленко повідомив про те, що Брезіцький вдався до підробки документації на будівлю, дозвіл на початок будівництва у нього відсутній, а обласна ДАБІ видала декларацію про «готовність» не існуючого об’єкта будівництва, тобто санкціонувала незаконні дії Брезіцького. «Поблизу ринку Добробут на площі Осмомисла за фіктивними документами, на місці колишнього кафе, без жодного дозволу розпочали заливати бетон і ставити каркас будівлі. Раніше реєстратори зареєстрували підроблене право власності на об’єкт, якого фактично не було і немає», – повідомив Андрій Москаленко». Москаленко втім нічого не повідомив про містобудівні умови на реконструкцію Перлини. Можливо через те, що останні мала би затвердити власне міськрада. Але і те, що було висвітлено, у своїй сукупності тягне на серйозні правопорушення.
Тоді ж забудовнику був вручений припис про припинення незаконного будівництва. При цьому Москаленко пообіцяв зробити усе, аби незаконне будівництво Брезіцького було знесене. Львів’яни майже повірили. Для Брезіцького погроза заступника мера пролунала несподівано. Але він якщо і злякався, то ненадовго.
Суди як рятівне коло Брезіцького
У лютому 2021 року Галицький районний суд міста Львова розглянув цивільну справу за позовом Львівської міської ради до ТОВ Перлина. В обґрунтування позовних вимог, міська рада покликалася на те, що державна реєстрація права власності на нежитлове приміщення кафе-бару Перлина, загальною площею 862,7 кв.м, проведена на підставі документів, що містять завідомо неправдиву інформацію про загальну площу об`єкта та без отримання відомостей з Державного земельного кадастру та Єдиного реєстру дозвільних документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів. Зокрема вказувала, що відповідачам та іншим особам не надавалась у власність чи користування земельна ділянка, а також в Єдиному реєстрі дозвільних документів відсутні відомості про документи, які надавали б право будівництва об`єкту нерухомого майна за вказаною адресою.
Натомість суд, розглянувши цю справу про скасування державної реєстрації права власності, встановив:
Судом критично оцінюються твердження позивача про те, що у зв`язку з тим, що площа об`єкта до реконструкції становила 95,6 кв.м, внаслідок реконструкції в межах існуючих фундаментів, шляхом добудови ще одного поверху та тераси фізично площа не може стати 862,7 кв. м, адже відповідно до вимог технічної інвентаризації є площі, які не включаються до загальної площі об`єктів або включаються з понижуючими коефіцієнтами. Водночас, згідно ч.6 ст. 81 ЦПК України, доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
та В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову Львівської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю Перлина, державного реєстратора Бойко Христини Романівни про скасування державної реєстрації права власності – відмовити.
Це рішення, так виглядає, міськрада не оскаржила.
Натомість ознайомлення з матеріалами державного судового реєстру та youcontrol.com.ua викривають одну закономірність. В судах інтереси Назарія Брезіцького представляє Ірина Максимишин, власниця АО «Абданк». Співзасновником АО «Абданк» є також КАБЛАК ЮРІЙ-ІВАН ПЕТРОВИЧ. Не виключено, що він пов’язаний родинними узами з головою Апеляційного суду Львівської області Петром Івановичем Каблак.
А само про те, що Брезіцький вже багатороків користується послугами саме цих адвокатів свідчить ухвала Львівського апеляційного суду по справі 444/19/15-ц. В цій справі розглядалась заява про відвід колегії суддів від розгляду цивільної справи за апеляційною скаргою Колективного сільськогосподарського підприємства «Гряда» на рішення Жовківського районного суду Львівської області від 8 листопада 2016 року по справі за позовом до Колективного сільськогосподарського підприємства «Гряда». Заявник в обґрунтування покликався на те, що представництво інтересів Колективного сільськогосподарського підприємства «Гряда» у суді здійснює адвокат Ірина Максимишин. А от Заяву від фізичної особи, пайовика КСП «Гряда», про залучення її до участі у справі в якості третьої особи, без самостійних вимог на предмет спору, підписав та подав до суду її представник Юрій-Іван Петрович Каблак. Каблак, в свою чергу, є сином голови Львівського апеляційного суду Каблака Петра Івановича. Заявник вважав, що голова Львівського апеляційного суду Каблака, в інтересах свого сина, як представника пайовика КСП «Гряда», здійснював незаконний вплив на членів колегії суддів, а також міг здійснювати вплив на інших суддів Львівського апеляційного суду з метою прийняття рішення в інтересах КСП «Гряда».
Гроші на військових
Буквально днями Назар Брезіцький опублікував пост про те як він допомагає військовим:
Втім сім’я Брезіцьких, не виключено, причетна до незаконного вилучення військового майна у Львові на понад два с половиною мільйони доларів.
Державне підприємство Міністерства оборони України Готель «Власта» – об’єкт, який належить Міноборони. Галина Романівна Брезіцька, мати Назарія, фігурує у справі щодо договору купівлі-продажу ресторану в тому готелі. Є у Львові ТОВ «Круазе», у власності якого опинилась частина Держпідприємства Міноборони «Готель «Власта» у 2400 кв метрів.
Земельну ділянку під приватизованою частиною комплексу готелю «Власта» місто за собою не оформило та не передало в оренду новому власнику, через що міський бюджет роками втрачає від несплати оренди.
Будівлі на вулиці Братів Міхновських, 32-32а,
які належали Укроборонпрому, були за копійки викуплені Брезицькими через схему у Львівському відділенні фонду державного майна. Власність на земельну ділянку під цими будівлями вони оформили чомусь у Львівській міськраді, хоча відомо, що якщо будівлі купляли в ФДМУ то і землю потрібно було викупити або орендувати у держави.
До цієї справи причетна Христина Брезіцька, дружина Назарія. Саме вона, як представник ДК «Ампір», на громадських слуханнях розповіла про план нового будівництва на цій території.
Це не єдині об’єкти державної і комунальної власності у Львові, які сьогодні є у власності сім’ї Брезіцьких. І практично за кожним з них тягнеться шлейф скандалів та судів. Однак всі вони обертаються позитивними рішеннями на користь Брезицького у Львівському апеляційному суді.
1 коментар
Ну і що ваше розслідування…? Чув про Назарія Брезіцького як майбутнього власника готелю “Власта”, аукціон 24.01.23… Безхребетні журналюхи і ненаситні “шакали”, які ніяк не нажруться…