Субота, 3 Червня

Підвищення тарифів на проїзд?

У Львові перевізники вимагають переглянути тарифи на перевезення у міському автотранспорті, а також справедливо розподіляти кошти за відшкодування перевезення пільговиків. Збільшити вартість проїзду вони пропонують до 14 гривень, — інформує «Твоє місто». Міськрада заспокоює, що цього не буде.

Керівник Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка розповів у коментарі “Твоєму місту”: перевізники нині говорять не лише про те, що треба переглянути тариф, а й справедливо, на їхній погляд, розподіляти дотаційні кошти. За попередніми підрахунками перевізників, вартість проїзду вони рекомендують збільшити до 14 гривень.

«Нам не йдеться, щоб пасажири платили 14 гривень, ми і за 7 можемо возити, якщо місто компенсовуватиме різницю. Нам ідеться про справедливий розподіл дотаційних коштів між підприємствами, затвердження програми відшкодування збитків за роботу в умовах коронавірусу, перегляд тарифу», — каже Іван Велійка.

Він каже, що у міському бюджету передбачено 310 мільйонів гривень на відшкодування перевезень пільговиків. Утім, левову частку отримує ЛКП «Львівелектротранс».

«Невідомо з яких причин ЛКП «Львівелектротрансу» виділяють 210 мільйонів, а на автотранспорт — 100. Електротранспорт займає 42 % пасажиропотоку, а автотранспорт — 58 %, тому справедливо було б 175 мільйонів виділяти автотранспорту, а 130 млн — електротранспорту», — пояснює Іван Велійка.

Перевізники обґрунтовують збільшення вартості перевезень тим, що зросла вартість пального, мастил, запчастин. Також, каже Іван Велійка, суттєво посилилось податкове навантаження на підприємства, зросла вартість газу, електроенергії, на час карантину зменшився пасажиропотік.

Начальник управління транспорту Львівської міської ради Орест Олеськів каже, що це лише заяви перевізників, але погоджується, що перевізникам бракує коштів для покриття збитків.

«У міську раду не скеровували заяв поки що. Ми ще не робили ніяких розрахунків, наразі не говоримо про підняття тарифу. Але очевидно, що перевізникам бракує коштів для покриття збитків, збільшились витрати, зменшився пасажиропотік. Ми шукатимемо методи, як врегулювати це питання», — каже він.

Дещо вплинути на ситуацію могло б запровадження електронного квитка. Орест Олеськів вважає, що цього року у Львові він не запрацює, попри передвиборчі обіцянки Садового.

Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply