Понеділок, 5 Червня

Польща зведе електронний бар’єр  вздовж кордону з росією

Польща розпочала будівництво електронного бар’єра на межі з Калінінградською областю російської федерації для кращого контролю за ситуацією на кордоні. Про це на пресконференції повідомив глава МВС країни Маріуш Камінський , пише “Європейська правда” з посиланням на RMF 24.

Електронний бар’єр це спеціальна система камер і датчиків руху, яку встановлять на 199 кілометрах кордону. Бар’єр охопить весь сухопутний кордон з росією, за винятком ділянки Віслинської коси, де  таку  межу встановили ще кілька років тому.

“Розпочато будівництво електронного бар’єра на польсько-російському кордоні. Роботи будуть завершені восени цього року. Ми матимемо повний моніторинг того, що відбувається на кордоні з росією”, – повідомив Камінський.

На будівництво передбачили понад 373 млн злотих (понад $83 млн), у тому числі 42 мільйони злотих (понад $9 млн) – на зміцнення рельєфу на окремих ділянках кордону. Ділянка захисного бар’єра буде розділена на дванадцять функціональних секцій. На ній встановлять близько 2 тисяч стовпів для відеоспостереження, 3 тисячі відеокамер і 700 км силових, передавальних і сигнальних кабелів.

Камінський запевнив, що бар’єр на кордоні з росією буде “неймовірно сучасним” – таким, як на кордоні з білоруссю.

“Наш східний кордон, я переконаний, буде чудово підготовлений до будь-яких протиправних дій, які пов’язані з кризовими ситуаціями з нашими східними сусідами. Я переконаний, що це буде найкраще захищений кордон в Європейському Союзі”, – сказав міністр.

Речниця Прикордонної служби лейтенант Анна Міхальська повідомила, що будівельні роботи розпочалися в районі прикордонних застав у Безледах та Семпополі.

Фото: kor.ill.in.ua

Share.

Leave A Reply