Понеділок, 5 Червня

Штучні гнізда для птахів-дуплогніздників

На вул. Шевченка встановили штучні гнізда для птахів-дуплогніздників. Ці гнізда власноруч виготовили діти. Таку акцію організувало управління екології та природних ресурсів ЛМР спільно із Львівським міським дитячим еколого-натуралістичним центром, повідомляє пресслужба ЛМР.

Гнізда обрали за підсумками загальноміського конкурсу, який було проведено серед юних натуралістів із 40 освітніх закладів. У межах конкурсу учасники змагалися за найкраще виготовлення гнізд. Загальна кількість обраних на конкурсі гнізд – близько 40 одиниць, на вул. Шевченка встановили 22 з них. Решту розмістять на вул. Бандери наступного тижня.

«Гнізда не можна рухати. В їхній конструкції є дашки, які відкриваються. Восени науковці відкриватимуть ці дашки, оглядатимуть гнізда всередині і вивчатимуть, якого виду птахи там оселилися, скільки було пташенят та інші дослідницькі факти», – розповіла заступниця начальниці управління екології ЛМР Оксана Луцко.

Житло для дуплогніздників виготовлено з натурального дерева за кресленнями, узгодженими з орнітологом Андрієм Бокотеєм. Там зможуть розміщуватися синиці, шпаки, горихвістки, мухоловки. Для кожного виду птахів у гніздах зроблений відповідний розмір входу.

Організатори також планують майструвати гнізда для кажанів та комах-запилювачів. Зокрема, для виготовлення кажанятників необхідна деревина, відтак еколого-натуралістичний центр шукає спонсорів.

«Еколого-натуралістичний центр шукає спонсора, який зміг би зафондувати матеріал, з якого відвідувачі центру майструватимуть житло для кажанів. Гнізда для цього виду тварин є дуже актуальними, оскільки кажани занесені до Червоної книги України. Є повідомлення про те, що вони залітають в під’їзди, будинки та квартири в пошуках місця для житла, тому для них потрібно виготовляти хатинки», – зауважила Оксана Луцко.

Share.

Leave A Reply