Понеділок, 20 Березня

Сплеск МАГУЧІХ почуттів

“Каратисту поза політикою” пригадали також і його депутатство

Львівський каратист, призер Олімпіади-2020, майстер спорту з карате Станіслав Горуна, який, як і ще двоє львів’янок-олімпійських медалісток, за запевненням мера Андрія Садового, отримає квартиру від міста Лева за медаль, заступаючись у своєму фейсбук-пості за іншу спортсменку та призерку Олімпіади Ярославу Магучіх, вжив такі фрази, як: “Спорт, мать вашу, поза політикою!!!” “Відчепіться від спортсменів з вашою ****ною політикою”.  Нагадаємо, Ярослава Магучіх, завоювала на Олімпіаді  ”бронзу” зі стрибків у висоту, а “золото” взяла представниця Росії Марія Ласіцкене. Після змагань Магучіх і Ласіцкене обійнялися, — інформує ”Еспресо.Захід”

“Iх звів спорт, життя…”

“П’єдестал це унікальне та виключне місце поваги, яке зводить разом лиш на момент кількох успішних атлетів завдяки їхній роботі над собою і результативним виступам. Не більше — не менше. Нема “зради” у фото Магучіх з Ласіцкене. (…)  Їх звів спорт, життя. Люди потоваришували через конкуренцію і однаково важку роботу над собою, через повагу до праці один одного. Який це має стосунок до міжнародної політики?”, — написав каратист у тому ж дописі.

Дописувачі соцмереж, реагуючи на допис, пригадали Горуні його передвиборчу діяльність у лавах “Самопомочі” в 2020 році. “Дивно читати таку фразу від людини, яка потрапила в політику завдяки спорту”, — йдеться в одному з коментарів. Також не забули каратистові його поїздки в Росію із семінарами вже після початку російської агресії. Нині ця інформація навіть внесена у Вікіпедію на сторінці Станіслава Горуни: “У 2015-му та 2016-му роках, незважаючи на агресію Росії проти України, війну, проводив виїзні семінари в Російській Федерації, зокрема в Москві та Новосибірську”.

Дії Магучіх грають на руку російській пропаганді

Дії української легкоатлетки Ярослави Магучіх, яка є молодшим лейтенантом Збройних сил України, грають на руку російській пропаганді, — заявила заступник міністра оборони України Ганна Маляр на своїй сторінці в соціальній мережі “Фейсбук”, — інформують “Факти”.

За її словами, Магучіх є однією з 60 атлетів, які на Олімпійських іграх у Токіо представляли ЗСУ.

— Фото Ярослави зі спортсменкою Олімпійського комітету Росії Марією Ласіцкене спровокувало обурення у суспільстві. Наші спортсмени повинні розуміти, що російсько-українська війна триває і це накладає на них певну відповідальність. Такі знімки ворог одразу використовує на інформаційному фронті, щоб показати всьому світу, мовляв нас там немає, — написала Маляр.

При цьому заступниця міністра оборони попросила утриматися від цькування Магучіх у соціальних мережах до того часу, поки легкоатлетка не повернеться з Токіо і не озвучить власну позицію щодо ситуації, що склалася.

До речі,  й Марія Ласіцкене, нагадують ЗМІ,  вже давно не лише спортсменка, а капітан Збройних сил Росії й довірене лице Путіна.

“Не хотів применшити жертву наших Героїв”

Згодом український каратист Станіслав Горуна пояснив свій пост на підтримку стрибунки у висоту Ярослави Магучіх, зазначивши, що жодним чином не хотів применшити жертву наших Героїв, — інформує Sport.ua. “Своїм дописом я хотів зупинити потік негативу, який пішов на 19-річну Ярославу Магучіх. Насправді мені це вдалося, бо весь негатив перейшов на мене.

(… ) Привітання на п’єдесталі  суперниць/суперників обіймами — це звичний ритуал у всіх видах спорту у всіх країнах. Це традиційний прояв поваги. Я, власне, на цьому і наголошував, але більшість побачило лише заголовок “спорт поза політикою” і почали трактувати за своїми вподобаннями”, — зокрема зазначив Горуна.

“Я усвідомлюю всю складність і гіркоту подій останніх 8 років. Я жодним чином не хотів знехтувати чи применшити жертву наших бійців, наших героїв, на благо і захист України! Я вдячний їм, що маю можливість займатись улюбленою справою і також приносити користь і перемоги нашій державі!”, — написав Горуна у фейсбуці.

З коментарів у фейсбуці:

Gary Cobbler: “Все просто — не заплатити гонорарчик за медальку… i всi братські почуття зникнуть як роса на сонцi”.

Олександр Прикоп: “Щодо вчинку пані Ярослави Магучіх. 1. Пані Ярославі 20 років (!). Вік, в якому вже необхідно усвідомлювати свої вчинки і відповідати за їх наслідки. 2. Пані Ярослава — діючий ОФІЦЕР Збройних Сил України. 3. Пані Ярослава як офіцер отримує від Збройних Сил України непогане грошове забезпечення з надбавками і пільгами, передбаченими для офіцерів, офіцерську відпустку, можливість вийти на достойну пенсію у 42 роки (а не так, як невійськові дружини наших офіцерів — у 60!). 4. Збройні Сили України восьмий рік воюють із російсько-терористичними військами, і молодший лейтенант Магучіх не могла про це не знати. 5. Новопризначена заступником МОУ Ганна Маляр повідомила, що “До складу української збірної ввійшли 60 армійських спортсменів”. У нас, коли солдат-строковик іде у звільнення — його інструктують щодо правил поведінки. Навіть у селі. Я так зрозумів, що спортсменів, які відповідають не лише за власні спортивні досягнення, але й формують імідж держави на міжнародній арені — це не стосується. 6. Новопризначена заступником МОУ Ганна Маляр назвала поведінку молодшого лейтенанта Магучіх “необережною”, а обурення громадян Української держави — “цькуванням”. 7. Новопризначена заступником МОУ Ганна Маляр промовчала про інформаційну бездіяльність відповідних підпорядкованих їй структур і окремих осіб, а чіткі цілеспрямовані дії інформаційно-психологічних структур та ЗМІ ворога назвала “інформаційною пушкою”.

“Нагадайте ідіотам, у яких спорт поза політикою, що 16-літнього (!) воротаря юнацької команди “Авангард” із Краматорська Степана Чубенка російсько-терористичні злочинці катували, а потім по-звірячому вбили саме за те, що він знав, що таке Україна і з ким вона воює. За те, що жовто-блакитна стрічка на його рюкзаку була для нього найціннішим Прапором України. З яким не фотографуються в обіймах ворога. Для мене особисто жовто-блакитна стрічка Степанчика Чубенка дорожча за бронзову медаль видатної спортсменки, для якої спорт поза політикою. Під час війни, де загинуло понад 4200 українських військових… “, — написав автор коментаря.

Світлана ПАВЛИШИН

Share.

Leave A Reply