Середа, 7 Червня

То чому закрили не наш «НАШ»?

Отже, дочекались. «На підставі подання СБУ, яке на сьогодні було зроблено, Рада національної безпеки та оборони запровадила санкції проти юридичних осіб, які володіють телеканалами «1+1», «2+2», «Еспресо», «Україна 24», «Новий канал», «Прямий канал», «5 Канал», ICTV, «24 Канал» , — повідомив на брифінгу голова Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов.

«Окрім того, — зазначив він, — будуть накладені персональні санкції на власників цих сайтів, котрі підпадають під дію Закону № 1780-ІХ «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)». Повірили? Ні? Бо це НЕЗАКОННО? Правильно зробили! А в чому ж тоді, на Вашу думку, полягає ЗАКОННІСТЬ закриття каналу «Наш»?

«Бо «НАШ» — інформаційна помийниця, яка множить російські наративи і не сприяє утвердженню державотворчих принципів!», — заявить підготовлений каналом-помийницею Коломойського (який сам ще недавно закликав до примирення з Росією, бо «кров з роками забудеться») глядач. І матиме цілковиту слушність. Так само, як матиме він слушність, якщо заявить, що власник іще одного телеканалу торгує з Росією стратегічним металом, його побратим-олігарх — продає окупантові електроенергію, «Мосійчук-ТВ» розповідає про «Порошенка, який вбив свого брата», «Ганапол-ТВ» постійно чмирить у час війни Верховного Головнокомандувача, натякаючи на його неповноцінність, а «котячий канал» — піарить білий «гаманець» Путіна — Фрідмана. Той, хто без гріха, — хай кине камінь у «НАШ», який реально вже багато років не наш.

Сьогодні РНБО знайшла юридичний привід (може, хтось знає — який саме? — Авт. ) і закрила ресурс, що виступав з антиукраїнськими речами, які були неприйнятні в час війни. І якщо попереднього разу влада хоча б шукала якісь формальні приводи для заборони «медведчуківських» телеканалів ZIK, «112 Україна» і NewsOne, то тепер достатньо було Данілову 11 лютого під час виїзного засідання в Харкові сказати, що цей інформаційний ресурс «пов’язаний з опозиційним політиком Євгенієм Мураєвим» — і суспільство це проковтнуло. За його словами, санкції стосуються, зокрема, компаній «Наша Прага», «Наш 24», «Наш 365» тощо. Під санкції потрапила також кіпрська компанія, на яку оформлені ці юрособи. Кінцевими бенефіціарами цих компаній зазначені батьки Мураєва — Ольга та Володимир. Подружжя Мураєвих фінансувало бойовиків на Донбасі? Ні? А тоді ЩО?! На запитання, чому саме проти цього каналу запровадили санкції, Данілов відповів: «На підставі подання СБУ, яке на сьогодні було зроблено». Ви не задоволені аргументацією? Це Ваші проблеми. Нема жодного сумніву: якщо так піде й далі, то перший абзац цієї публікації незабаром перестане бути лише журналістським прийомом. САМЕ ТАК, до речі, починав затикати рот ЗМІ і… Володимир Путін. Так, вельмишановні, як це не сумно, саме так…

Блогер Дмитро Вовнянко так описав свої роздуми на цю тему: «Вибачте, я не радію санкціям проти каналу «НАШ». Я бачу масу проблем. По-перше, закриття каналів через санкції РНБО повністю незаконне. Тобто Мураєв рано чи пізно оскаржить це рішення в європейських судах (Україна — правова держава, ви не забули?) і тоді всі ми ще будемо йому штрафи платити. Десятками мільйонів. По-друге, я в шоці від того, з яким натхненням наші громадяни аплодують беззаконню. У них навіть не повертається в мозку, що оплачувати свято будуть якраз вони. Винуватий тоді для них буде тодішній президент, якраз тому, що не вдався до беззаконня. Що беззаконня може бути застосоване проти них самих і масово, громадяни не думають. Ну й по-третє. Щойно Мураєва штовхнули в обійми Ріната Ахметова. Благо, Мураєву не вперше працювати на Ріната. Що буде далі, в мене десятки версій із не найкращими наслідками. Висновок простий, і він вкладається в стару народну мудрість: «Хто ходить навпростець, той вдома не ночує». Найкоротший шлях далеко не завжди виявляється правильним. Але усвідомлення цього прийде згодом».

Щодо завданих каналові «НАШ» та його інформаційним близнюкам-покручам матеріальних збитків, то тут взагалі окрема історія. Пам’ятаєте, як Зеленський відсторонював підсанкційних митників від роботи? А як із КСУ звільняв Тупицького? А його блазенське: «Вийди, розбійнику!»? Піпл аж захлинався від захвату, зрошуючи сльозами щастя і шмарклями захоплення повідбивані в аплодисментах долоні! І чим завершилось? Правильно — всіх поновлено і як потерпілим від зеленої правової сваволі виплачено багатомільйонні зарплати і компенсації з бюджетних, тобто НАШИХ З ВАМИ, ГРОШЕЙ! Різниця з закритими в неправовий спосіб телерупорами Мураєва і Медведчука буде лише в тому, що їм виплачуватимуть ДЕСЯТКИ МІЛЬЯРДІВ гривень НАШИХ грошей, а данілови і зеленські до цієї історії вже не матимуть жодного стосунку!

Давайте відверто? Не наш «НАШ» закрили в незаконний спосіб, хоча це можна було обставити з усіма нормами законопристойності. Сьогодні Нацрада України з питань телебачення і радіомовлення повністю підконтрольна ЗЕвладі, і навіть сама цього не заперечує. Їй нарити з допомогою баканівського СБУ формальних порушень у «нашистів» і на цій підставі закрити «НАШ» — раз плюнути.

Але плюнути вирішили саме на законність цієї процедури, і суспільство цей плювок… зумисне не помітило. Чому влада вчинила саме так? Знову повертаємось до першого абзацу цієї статті. Коли настане пора за іншодумство знищувати інші телеЗМІ, то хто ТОДІ матиме моральне право волати про незаконність такого рішення, адже сьогодні, своїм мовчанням і гучними оплесками, спільнота сама благословила цей шлях до беззаконня і вседозволеності?!

Адепти не нашого «Нашого» швидко знайдуть собі новий інформаційний храм на телеканалах «Дом», «Рада» чи запроданому патріотами «слугам» «4 каналі». Залишаться тільки слухняні. Пам’ятаєте Дункана Маклауда: «Має лишитись тільки один!»? Або, принаймні, «1 + 1»…

Йде хвиля виборів. Для декого з нинішніх керманичів держави Україна програти їх — означає опинитись за ґратами. Згадають все: від у незаконний спосіб розпущеної Верховної Ради до «вагнергейту». Окрім слухняних телеканалів, залишки зеленого воїнства невтомно і ВЖЕ розробляють плани впливу на свідомість і підсвідомість остаточно збіднілих і наляканих очікуванням страшної війни громадян через «цифрову диктатуру»: постійну і методичну роботу зелених технологів у молодіжному «тік-току» (а ви не знали?); подаровані «халявні» смартфони, які згодом дадуть потрібний результат на вигаданих онлайнвиборах; підписку на провладні телеграм-канали; розмаїті нікому не потрібні, але дієві соціальні опитування на кшталт: «Ви хочете за майбутнього президента Зеленського бути дуже багатим чи надзвичайно здоровим?»; яскравий інстаграм, що піднімає настрій і підупалий рейтинг; пряму комунікацію через приватні повідомлення і щедро профінансовану армію ботів у соціальних мережах. Саме так кувалась їхня зелена монобільшовицька перемога в не такому вже й далекому 2019-му. Пригадуєте? Тоді теж усі сміялись над застереженнями і прогнозували: «Хуже не будет»…

Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply