П’ятниця, 29 Березня

У Львові в рази зросли викиди аміаку

Пост моніторингу якості повітря, який розміщено поблизу місця будівництва сміттєпереробного комплексу на Пластовій, 13, регулярно фіксує перевищення гранично допустимих норм концентрації шкідливих речовин. Починаючи з 30 грудня минулого року виявлено значне зростання у повітрі аміаку. Впродовж доби прилад 72 рази виконує заміри за сімома показниками. Зокрема, вимірюється вміст діоксиду азоту, оксиду вуглецю, діоксиду сірки, озону, оксиду азоту, сірководню та аміаку. Також обладнання показує швидкість і напрямок вітру, відносну вологість, температуру повітря та атмосферний тиск.

Як видно з даних моніторингу, практично регулярно перевищуються показники вмісту аміаку у повітрі. Так, 1 січня ц.р вони у понад п’ять разів були більшими за норму для житлової забудови.

Показники сірководню також часто вищі від норми. В окремі дні вони у рази перевищують гранично допустимі концентрації.

Минулого року впродовж довгого часу пост моніторингу якості повітря у Львові не працював. Громадські активісти навіть висловлювали занепокоєння, що така ситуація може бути пов’язана із значним перевищенням норм із забруднення повітря на Пластовій, 13 та намаганням приховати реальну ситуацію від мешканців міста.

   Своєю чергою, депутатка Львівської міської ради від «Європейської Солідарності», членкиня комісії екології, природокористування та енергозбереження Анастасія Окряк у коментарі «Ратуші» зазначила, що кашель, нежить та задуха — одні з токсичних наслідків отруєння аміаком. «На вул. Платовій, 13, поблизу місця будівництва сміттєпереробного комплексу, виявили перевищення норм концентрації шкідливих речовин. Йдеться і про аміак, показники вмісту якого у повітрі перевищені. Так, 1 січня цьогоріч вони у понад п’ять разів були більшими за норму для житлової забудови. Також перевищено норму сірководню. Про це б’ють на сполох не вперше місцеві, про це говорять експерти-екологи, мовчить лише мерія. Чому? Я нагадаю, що торік пост моніторингу якості повітря на Пластовій, 13, який регулярно фіксує перевищення гранично допустимих норм концентрації шкідливих речовин, певний час узагалі не працював! Ми не можемо ставити під загрозу здоров’я львів’ян та гостей міста через некомпетентні дії команди мера. Разом із комісією екології ми обов’язково зробимо все, що від нас залежить, аби виправити цю ситуацію. У мерії повинні інформувати людей про реальний стан речей; здоров’я людей важливіше за гарні рейтинги», — додала депутатка.

Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply