Понеділок, 5 Червня

Великий кінець ФСБшним кадиловцям

В Україні триває очищення від проросійських попів. Їх масово женуть із усіх храмів України. Як виявилось, у кожній церкві МП попи навчали однією і тієї ж риторики: «Америка воює з росією» або «росія не нападала на Україну», і це все відбувалось підчас року повномасштабного вторгнення. Що відбулось та в який спосіб заборонять мп в Україні, намагалась розібратись «Ратуша».

Лавра

Суд призначив ексочільнику Києво-Печерської лаври митрополиту УПЦ (МП) Павлу запобіжний захід – домашній арешт на 60 діб, на Київщині, з використанням електронного браслета, повідомляє кореспондент Радіо Свобода. «Там немає на чому спати, немає тепла, світла, немає кружки, ложки», – сказав митрополит УПЦ (МП) Павло (Петро Лебідь), коментуючи рішення суду щодо домашнього арешту на 60 діб.

   Як пише «Суспільне», прокурор просив для митрополита цілодобовий домашній арешт на 60 днів у селі під Києвом. Обвинувачення вважає, що «Павло Лебідь може переховуватись, впливати на свідків, повторювати злочини, які скоював». Також прокурори подали клопотання, щоб протягом домашнього арешту митрополит не користувався соцмережами та відеохостингами, розповіли журналісти.

29 березня закінчилася дія Договору про оренду приміщень між Національним заповідником «Києво-Печерська Лавра» та Українською православною церквою (Московського патріархату). УПЦ (МП) має залишити територію святині.

Того ж дня в УПЦ (МП) заявили, що не будуть виселятися з Києво-Печерської лаври, бо на це «немає жодних підстав». Однак в останній тиждень із Лаври активно вивозили майно.

30 березня стало відомо, що Господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Української православної церкви (яка перебуває в молитовній єдності з Московським патріархатом) до національного заповідника «Києво-Печерська лавра» щодо недійсності одностороннього розірвання договору оренди.

Цього ж дня, 30 березня, Кабінет Міністрів України визнав недійсним розпорядження уряду часів Януковича від 11 липня 2013 року №519 про передання об’єктів Києво-Печерської лаври в користування УПЦ (Московського патріархату).

29 березня предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній доручив архімандриту Авраамію (Лотишу) виконувати обов’язки намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у складі ПЦУ. У відповідь УПЦ (МП) заборонила його в служінні.

Хмельницький…

Громада Свято-Покровського кафедрального собору міста Хмельницького ввечері у неділю, 2 квітня 2023 року, зібрала понад 1 200 підписів на користь переходу з підпорядкування УПЦ (МП) до ПЦУ. Про це розповідає місцевий портал Vsim. “Головою зборів обрали Юрія Смаля”, – йдеться у повідомленні.

Також представники зборів отримали ключі від храму, щоб провести там ревізію.”Це частина процедури для переходу собору із УПЦ (МП) до Православної церкви України”, – зазначає Vsim.

Своєю чергою духовенство собору залишило його територію через запасний вихід. За даними громадського активіста Андрія Смолія, представники Національної поліції та представники парафії на підставі рішення зборів “увійшли до храму описувати майно”.

Нагадаємо, вранці 2 квітня у соборі в Хмельницькому побили добровольця ЗСУ Артура Ананьєва, пізніше його забрали до відділку поліції за дрібне хуліганство. Воїн прийшов до храму із публічним закликом не відвідувати релігійні зустрічі УПЦ (МП). У відповідь міський голова Хмельницького Олександр Симчишин вирішив ініціювати позбавлення права землекористування для усіх парафій УПЦ (МП) у Хмельницькому, а також висловився за негайне прийняття закону про припинення діяльності церкви Московського патріархату в межах всієї України.

Житомирщина

3 березня стався інцидент за участі священника Української православної церкви Московського патріархату. Як стверджують очевидці, священнослужитель вдарив по голові 10-річного хлопчика, а ще одну дитину – штовхнув.

За наявною інформацією, інцидент трапився в місті Іршанськ Житомирської області. На оприлюднених кадрах видно натовп, що зібрався навколо московських священників. У натовпі перебували й діти.

Зокрема, видно хлопчика з прапором України в руках. У священника сталася словесна перепалка з жінкою, після чого камера почала сильно трястися. Наступні кадри – хлопчик із прапором вже тримається за голову. Далі на відео чутно крик жінки: ”Це ж діти! Ти вдарив дитину по голові! Геть до Росії!” Реакцією нападника була посмішка на обличчі.

Львів

Парафіяни УПЦ Московського патріархату у Львові опинилися в центрі скандалу. Група прихожан намагалася зірвати пікет поблизу Свято-Володимирської церкви у Сихівському районі міста, але несподівано “вибухнула” антиукраїнськими заявами про війну, розв’язану росією.

Як повідомляє місцеве видання “Варта 1”, пікет влаштували мешканці Львова. Вони закликали припинити діяльність УПЦ МП у місті. Однак до протестувальників вийшли обурені парафіяни. Вони почали доводили дівчині з плакатом проти рпц, що їхня церква з рф нібито ніяк не пов’язана. Однак конструктивного діалогу не вийшло, тому прихожани УПЦ МП показали своє справжнє обличчя, звинувативши українців у “розв’язанні війни”.

“А хто почав війну? Хто почав війну? Українці щирі!”, — заявила одна з прихожанок.

Однак протестувальники відповіли, що росія є агресором, на це інша прихожанка почала кричати, що це “брехня”. На цьому конфлікт не вичерпався. Із храму вийшов попівський служка, який з гордістю назвав себе росіянином та обізвав учасницю акції “дурепою”. ”Почали телефонувати іншим парафіянам цієї рпц, і протягом двадцяти хвилин вони приєдналися. На місце також приїхала поліція, але в протест не втручалася і не забороняла. Основна ідея цього протесту – звернути увагу влади, що рпц у Львові не місце… Наш обов’язок як цивільних викоренити все російське з України. Ми не можемо чекати, поки хлопці повернуться з війни і боротимуться ще й тут із російською навалою”, – розповіла учасниця пікету в коментарі виданню.

Почаїв на черзі

Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді проєкт постанови про звернення до Кабінету Міністрів із пропозицією розірвати з Українською православною церквою московського патріархату договір оренди комплексів споруд Почаївської Успенської лаври. Текст проєкту постанови та супровідні документи наразі не оприлюднені на сайті парламенту, передає Укрінформ.

   У розділі “дати та стан проходження” зазначено, що документ одержано Верховною Радою та передано на розгляд керівництву. До авторства проєкту постанови №9179 “Про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України про розірвання з Українською православною церквою московського патріархату договору оренди комплексів споруд Почаївської Успенської лаври” долучилися 35 народних депутатів.

Почаївська Успенська лавра – православний чоловічий монастир у Почаєві на Тернопільщині. Найбільша православна святиня Волині. Монастир перебуває в оренді УПЦ МП.

Рішення

Представники українських громадських організацій вимагають у Верховної Ради невідкладно ухвалити законопроєкт № 8221 про заборону РПЦ (УПЦ МП) в Україні. «Закликаємо український парламент захистити національну безпеку України і нарешті заборонити підривну діяльність у нашій країні структур створеної за наказом Сталіна Російської православної церкви. Діяльність РПЦ та її місцевої філії УПЦ Московського патріархату завжди мала більше політичний, ніж релігійний характер», – йдеться у зверненні. В умовах повномасштабної російської агресії дії цих структур, які виходять за межі суто церковного життя, є особливо небезпечними. РПЦ і УПЦ МП є провідниками ідей «русского міра», засобами агресивної політики росії, метою якої є геноцид українського народу та знищення Української держави.

Керівництво та духовенство цієї церкви широко задіяне в гібридній війни проти України, продовжує антиукраїнську пропаганду, схвалює загарбницьку війну росії та благословляє російських солдат на вбивства українців.

«Підтримуючи дії влади, спрямовані на викриття і припинення антидержавної діяльності РПЦ, ми разом з тим вважаємо ці дії непослідовними й недостатніми. Зведення протидії РПЦ до господарських суперечок з окремими її громадами і претензій до окремих одіозних діячів цієї церкви не є комплексним вирішенням проблеми і не дадуть ефективного результату», – переконані представники громадських організацій.

Вони вважають, що ключовим кроком, який має зробити держава, є ухвалення законопроєкту № 8221 «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій». Внесений депутатами з різних фракцій і одностайно підтриманий профільним гуманітарним комітетом парламенту, цей документ цілісно, згідно з нормами й практиками європейського законодавства вирішує проблему РПЦ в Україні.

   Законопроєктом, зокрема, передбачені:

  •    заборона діяльності в України РПЦ і релігійних організацій, які повністю, опосередковано чи частково належать або визнають підлеглість до неї;
  •    дострокове припинення всіх майнових правочинів, укладених між резидентами України і забороненою іноземною релігійною організацією, а також із юридичними особами, які їй належать;
  •    особливості найменування релігійних організацій, зокрема, використання слова «православна» в найменуваннях лише тих релігійних організацій, які підлеглі Православній церкві України.

Ухвалення законопроєкту №8221 дозволить на основі Томосу про автокефалію об’єднати українське православ’я в єдину помісну Православну церкву України, двері до якої відкриті всім православним громадам, священикам і парафіянам, які не бажають працювати на «русскій мір».

«Ми закликаємо керівництво української держави й парламенту, патріотичних депутатів усіх фракцій та груп розблокувати розгляд законопроєкту №8221 і проголосувати за нього на найближчому засіданні Верховної Ради. Ми не маємо права давати ворогу надалі підривати безпеку нашої держави, руйнувати єдність українського суспільства», – повідомили у зверненні.

Підготувала Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply