Понеділок, 5 Червня

“Веснянки перемоги” – театральна терапія для дітей переселенців

У театрі “Воскресіння” разом з дітьми переселенців готують виставу “Веснянки перемоги. Упродовж квітня-травня театр реалізує акторські тренінги та майстер-класи для творчих дітей переселенців віком від 9 до 15 років. У виставі, яку створено на основі обрядових пісень – веснянок, поєднують вокальну, акторські майстерність та фізик театр, що дасть можливість дітям розкрити себе в різних театральних жанрах.

“Веснянки – пісні, які були символом початку нового періоду, – пояснюють у театрі. – Для українців веснянки стали закликом до відновлення та переродження. Більшість веснянок – драматизована гра з окремими ролями, які були покликані розбудити позитивну енергію, підняти настрій і святкувати перемогу добра над злом. Веснянки – унікальний скарб, який акумулював величезний фольклорний пласт знань наших пращурів. Тому вважаємо, що робота над такою темою є сьогодні надзвичайно актуальною. У час, коли ворог намагається знищити нашу культуру, ми покажемо її дітям у всій красі та підсилимо віру в нашу Перемогу. Адже зло завжди буде переможеним”.

Під час реалізації проєкту (за фінансової підтримки ЄС) діти здобудуть навички акторської майстерності, навчаться керувати своїми емоціями, поважати себе та партнера по сцені, зазначають у театрі: «Наш театр окрім сценічних вистав, має не аби який досвід роботи на вулиці та в жанрі фізик театру, де емоції можна виразити без слів. Тому ми впевнені, що зможемо адаптувати виставу “Веснянки перемоги” в такий спосіб, щоб всі діти почували себе комфортно та впевнено на сцені разом з професійними акторами. Наш проект спрямований на підтримку культурного розвитку дітей ВПО, на підтримку духу боротьби України за свободу, на підтримку та розвиток українських традицій».

Катерина ДОБРОВИЧ

Share.

Leave A Reply