Четвер, 28 Березня

Вибори за новими правилами: будьте уважні!

У неділю, 25 жовтня, відбудуться перші місцеві вибори за новим адміністративно-територіальним устроєм країни, із новим виборчим законодавством, за новою виборчою системою та з новою формою виборчих бюлетенів.

На дільниці виборець отримає бюлетені кількох типів. Різниця між бюлетенями полягає у тому, що в одному треба буде поставити лише одну позначку, а в іншому — поставити позначку та вписати цифру.

Нові бюлетені отримає кожен виборець для голосування за кандидатів у депутати до обласної ради та районної ради. Їх також отримають ті виборці, які обиратимуть міську, сільську або селищну раду із кількістю виборців 10 тисяч і більше.

Тобто бюлетень міститиме ліворуч назву партії та прізвище кандидата єдиного виборчого списку, який гарантовано пройде до ради, якщо партія подолає прохідний бар’єр, посередині два квадратики для голосування, а праворуч список прізвищ із 5-12 кандидатів від цієї партії.

Відтак у першому квадратику необхідно поставити позначку за партію, а в другому квадратику вписати за трафаретом (хоча не помилкою буде написати й не за трафаретом, проте чітко) номер кандидата від цієї партії (від 1 до 12).

У більшості населених пунктів виборець отримає 4 виборчі бюлетені для голосування за кандидатів на посаду:

– міського (сільського або селищного) голови;

– депутатів міської (сільської або селищної) ради;

– депутатів районної ради;

– депутатів обласної ради.

Перелік підстав визнати бюлетень недійсним зазначений у частині 29 статті 250 Виборчого кодексу України. Але для виборців найголовнішими будуть фактично два пункти, які регулюють питання. А саме — не треба ставити позначки за кілька партій або лише вписувати номер кандидата без позначки за партію.

Так, голос виборця точно НЕ буде зараховано, якщо виборець:

– проголосує за кандидата, але не поставить позначку за партію;

– поставить позначки навпроти декількох партій.

Христина СЛЮСАРЧУК,

Ілюстрація izbirkom.org.ua

Share.

Leave A Reply