Четвер, 28 Березня

Євгеній Гірник: «Разом із громадою вирішимо будь-яку проблему»

Панові Євгенію — 34 роки, останні 6 місяців він працює у владі. Кожен свій день старається  планувати так, аби за результати не соромно було дивитись людям у вічі. Бо його головний принцип — бути чесним перед собою та людьми.

Народився у селі Нижня Стинава на Стрийщині. Має дві вищі освіти, досвід роботи  в Державному управлінні справами, а торік захистив кандидатську дисертацію.

Наприкінці минулого року Євгенія Гірника обрали депутатом Львівської обласної ради (від ВО «Батьківщина»), а пізніше, у грудні — першим заступником голови ЛОР.

Ми попросили пана Євгена розповісти, що із запланованого вже вдалося реалізувати і чого сподіватися землякам найближчим часом.

— У березні  на установчих зборах Ви стали заступником голови госпітальної ради Львівщини, покликаної координувати реалізацію державної політики у сфері охорони здоров’я. Найбільше людей наразі цікавить, яка нині ситуація з коронавірусом?

— На щастя, захворюваність в області йде на спад. Не так гостро стоїть потреба в ШВЛ. І водночас відкрито центри вакцинації. Світова тенденція спрямована на те, що процедура буде необхідною, принаймі до формування колективного імунітету. Карантинні заходи все більше послаблюються, однак закликаю бути обачними, бо хвороба ще не відступила.

— Ви півроку тому вперше стали не лише депутатом, але й одним із керівників Львівської обласної ради. Які завдання перед собою Ви поставили і до яких результатів прямуєте?

— Знаю, що є запит на швидкі рішення. Однак переконаний, що моя громада спрямована на якісний результат. Нині актуальним є розвиток громад.

Днями 33 проєкти ОТГ Львівщини були відібрані як проєкти регіонального розвитку, бюджет якого цьогоріч становить 50,0 млн гривень.  Серед переможців є і громади мого Стрийського району.  Йдеться, зокрема, про безпекові рішення для Тростянецької та Розвадівської громад Стрийського району на суму понад 3 мільйони.

Вагомі кошти з обласного бюджету отримають земляки на розвиток ЖКГ. Плануємо придбання спецтехніки, ремонти доріг, закупівлю обладнання, ремонт освітлення, тощо.

— Ви говорите про прикладні програми, чи враховано розвиток спорту та залучення молоді?

— Гарне запитання. Маємо у Стрию унікальний стадіон “Сокіл”: понад 100 років тут відбуваються ігри та змагання. Нині запланована масштабна реконструкція та повне оновлення його інфраструктури. Уже передбачено фінансування на цей рік: 7 мільйонів з обласного  бюджету та 5 мільйонів — із місцевого.

— Незадовго до Вашого обрання одним з очільників ЛОР Ви захистили дисертацію за напрямком інноваційної економіки. Чи застосовуєте свої наукові дослідження у нинішній ролі?

— Цифрова економіка — той крок, який дозволить наблизити наше суспільство до європейських норм правової держави і навіть, можливо,  випередити. Саме тому підтримую інновації та смарт-рішення для Львівщини. Разом із колегами та командою ми консультуємося з фахівцями та опрацьовуємо можливості спрощення доступу громадян до розмаїтих послуг — від електронної черги до лікаря до надання адмінпослуг.

— Чи вдається використовувати міжнародний досвід?

— Певна річ, в умовах карантину можливості дещо обмежені. Проте вишукуємо способи переймати найкращі практики. Адже Львівщина має унікальну можливість бути лідером у цьому напрямі. Основні вектори нашого регіону — продовження євроінтеграції та добросусідства. І ми готові підтримувати створення належної інфраструктури для відкритих кордонів, розширення торговельних шляхів та програм співпраці.

Не так давно, у квітні, відбулась зустріч із тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін. Плідна співпраця у всіх сферах, надто ж в умовах російської агресії, є для нас необхідною і важливою.

— Діяльність депутата, зазвичай, не обмежується участю у засіданнях чи комісій. Чи вдалося Вам якимось чином допомогти рідному району, його селам, містам, конкретним людям, що потребують підтримки влади?

— Звісно. Регіональний розвиток — один із моїх пріоритетів. Я народився на Стрийщині і тут живу, тому добре знаю, перед якими викликами стоять місцеві мешканці. Працюємо з людьми щодня, проводимо зустрічі, вивчаємо питання. Упевнений: лише спільними силами ми зможемо досягти результату.

— А як Ваша партійна робота?

— Нині наріжна тема — зупинити тотальний розпродаж землі. 22 травня Стрийщина долучилася до зібрання ініціативної групи всеукраїнського референдуму щодо заборони продажу сільськогосподарської землі. Це ініціатива, яку підтримують представники всіх областей, бо наша земля — це наша Батьківщина!

— Не кожен, хто реально потребує допомоги влади чи свого депутата, має можливість добратись у певний час до місця зустрічі з ним. Ви якось вирішуєте це питання?

— Ми якраз говорили з вами про цифрові послуги. Відкритість та доступність — моя позиція. Тому звернутися до мене можна через Фейсбук, працює електронна форма запиту.

Водночас розумію важливість особистого спілкування, тому з дотриманням карантинних заходів працює і звичайна приймальня. Активно реагуємо на ініціативи, проблеми та побажання громади!

Володимир КОЛОМІЄЦЬ

Share.

Leave A Reply